Menu Close

Advento rytmečiai

Ar jūs žinote, kaip dar vadinasi advento mėnesis? O kokie yra angelų, kurie nusileidžia iš dangaus pas mus, vardai?

Gimnazijos g. 7 pastate yra viena patalpa, kurioje yra visa tai, kad mums primena, kad gyvenimas keičiasi, tačiau tradicijos ir papročiai turi būti prisimenami ir puoselėjami.

Gruodžio 6-7 dienomis dvi mielos močiutės (IU mokytojos D.Zubrickienė ir A.Adomaitienė) pakvietė vaikus į savo jaukų mažą kambarėlį, kuriame vaikai ir sužinojo advento mėnesio vardą. Advento mėnesis dar vadinamas Vilkų mėnesiu, nes nuo vilkų kaukimo skambėdavo visi laukai. Vaikai išmoko ir kartu dainavo adventinę dainą apie vilką.

O kokie Angeliukų vardai – sužinojo pažiūrėję šešėlių pasaką. Tai Gerumo, Draugiškumo, Pagarbos ir Šilumos Angelai.

Tada visi ėjo puošti tikrą eglutę su šiaudiniais žaisliukais, prie jos susikibę rankomis sakė linkėjimus ir giedojo Kalėdinę giesmelę.

Močiutės pažadėjo vaikus pakviesti prieš Užgavėnes.

Akimirkos nuotraukose:

Šaulių g. mažieji vaikučiai ir mokytojos Advento rytmečius paminėjo žaisdami pirštukų žaidimus, grodami metalofonais, barškučiais ir varpeliais, klausėsi ramios Adventinės muzikos. Didieji ugdytiniai aiškinosi Advento vainiko puošmenų simbolius ir jų reikšmę, patys pabandė juos nupinti, dekoravo meduolius, dainavo šiam laikotarpiui būdingas dainas ir žaidė žaidimus. Akimirkos nuotraukose:

Skip to content