Menu Close

Advento rytmečiai

Ramiai, tyliai, susikaupus nubangavo šventiniai Advento rytmečiai. Abiejuose darželio pastatuose jau žibsi papuoštos eglutės, pagaminti Advento kalendoriai ir laukimas…

Laukimas gražių ir prasmingų Kalėdinių švenčių, tačiau Advento prasmė šiame švenčių šurmulyje ir Kalėdinių eglučių lempučių mirksėjime, kartais pamirštama, todėl darželio Gimnazijos gatvės pastate Advento rytmečiai vyko jau šiek tiek primirštame muziejuje „Močiutės kambarėlyje“. Tai kambarys pastato rūsyje, pilnas senovinių baldų ir rakandų. Idėjos autorės meninio ugdymo mokytoja Audronė Adomaitienė ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Diana Zubrickienė pakvietė vaikų grupes į tylius, paslaptingus ir ramius rytmečius, kad priminti Advento prasmę, jo svarbą ir paprastai vaikams autentiškoje aplinkoje parodyti, kaip mūsų protėviai laukdavo Kalėdų. Vaikai su mokytojomis prie tikros, šiaudiniais žaisliukais papuoštos eglutės, klausėsi sekamos pasakos, sūpavo lėliuką lopšyje, niūniuodami jam lopšinę, pasigamino gražią lėlytę ir smalsiai dairėsi po senove dvelkiantį kambarį. Mokytojos pripažino, kad liūdna, kad taip greitai pamirštamos tradicijos, ir prižadėjo, kad į „Močiutės kambarėlį“ su vaikais dar tikrai užsuks.

Kitame darželio pastate (Šaulių g. 20) Advento rytmečiai vyko salėje, skambant ramiai muzikai ir žibant eglutei. Rytmečių metu vaikučiai klausėsi pasakų, susipažino su Advento žvakių reikšme,  kūrė kartu su mokytojomis Advento vainikus, uždegė pirmąją žvakę, šoko ratelius, žaidė žaidimus.

 

Skip to content