Menu Close

„AŠ – SAVO MIESTO GIDAS“

Kovo 8 d. įvyko ilgalaikio projekto „AŠ – SAVO MIESTO GIDAS“ finalas.

    Devynių Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“  grupių: „Skruzdėliukai“, „Ežiukai“, „Boružėlės“, „Zuikučiai“, „Drugeliai“, „Katinėliai“, „Pelėdžiukai“, „Smalsučiai“ ir „Koriuko“  vaikai ir mokytojos nuo 2024 vasario 6 dienos iki 2024 kovo 8d. dalyvavo projekte „Aš – savo miesto gidas“.

    Projekto tikslas – skatinti Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ ugdytinius pažinti savo miestą, domėtis miesto istorija.

    Vaikai kartu su mokytojomis turėjo paruošti trumpą pristatomąjį filmą apie svarbų Šakių miesto objektą ar įžymų žmogų.

   Visų grupių video medžiaga buvo sujungta į vieną filmuką apie Šakius „Aš – savo miesto gidas“ ir kovo 8 d. visus dalyvavusius projekte sukvietė į filmo premjerą, kuri vyko Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai “ salėje. Vaikai su nekantrumu laukė filmo premjeros, visiems buvo smalsu, kas gi gavosi? Prieš filmo peržiūrą visus dalyvius pasveikimo „Koriuko“ grupės vaikai padeklamuodami eilėraštį „ Mano Šakiai“.  Žiūrint filmą girdėjosi vaikų aikčiojimai ir džiūgavimas, kai atpažino save ir savo draugus. Po filmo peržiūros visi aktyviai dalyvavo viktorinoje apie Šakių miestą ir Lietuvą. Vaikai pasirodė puikiai, šaukė teisingus atsakymus net nespėjus pasakyti variantų.

     Šakių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkė Vaida Zimnickienė sakė, kad vaikai jau dabar yra puikūs gidai ir tokie tikrai bus jei tik pasirinks šią specialybę ir mylės Šakius. Sveikino sukūrus gražų filmą, sakė, kad darbas padarytas labai didelis, džiuginantis ir labai, labai gražus.

   Visi projekto dalyviai apdovanoti padėkomis ir projekto rėmėjų, Šakių turizmo ir verslo informacijos centro, dovanėlėmis.

     Filmo premjerą užbaigėme vieningai giedodami savo mokyklos himną „Maži žingsneliai“.

    Už tai, kad galime laisvai kurti, auginame laisvus, kūrybingus vaikus, turime būti dėkingi laisvai Lietuvai.  Kadangi jau pirmadienį švęsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, pasitarę su projekto dalyviais, nusprendėme savo laisvos kūrybos filmą „Aš esu savo miesto gidas“ padovanoti Lietuvai. Juk švęsti tai nereiškia šurmuliuoti. Šią dieną galime atlikti prasmingus darbus Lietuvos labui. Manome, kad tai bus tikrai prasminga dovana ir tinkamas laisvės šventimas. Juk pažinti savo gyvenamąją vietą tai – pažinti Lietuvą, o Lietuva tai –  mes.

    Filmą „Aš – savo miesto gidas“ filmą galite pažiūrėti čia: https://youtu.be/-AZ_WOorOxY

IU mokytojos Raimonda Žemaitienė ir Aušra Rudokaitė

 

Skip to content