BAIMĖS DIENA. KAIP MES VIJOME BAIMĘ?

Balandžio 26 dieną minėjome „Baimės dieną“. Atlikdami įvairias veiklas, žaisdami žaidimus, diskutuodami apie bauginančius dalykus mokėmės atrasti drąsos, priimti tinkamus sprendimus ir susidoroti su situacijomis ar problemomis, kurios baugina. Skaitėme istorijas, klausėmės pasakų, žiūrėjome filmukus ir mokėmės iš personažų pavyzdžio, kad baimė gali būti tik didesnė jei nesistengi jos įveikti.

Mokytoja Raimonda kartu su Bitučių grupės (Gimnazijos g. 7) ugdytiniais sako: „Mes šiandien įveikėme baimę lietui. Tai buvo iššūkis ne tik vaikams, bet ir tėvams išleisti savo vaikus lietingą dieną į išvyką pėsčiomis. Vaikai nepratę prie nepatogumų, bet džiaugėsi galėdami žingsniuoti per balas.“

Mokytoja Sandra kartu su ankstyvojo amžiaus „Lašelių“ grupe žaidė žaidimą apie emocijas ir jausmus, taip pažindami ir baimės jausmą.

Mokytoja Geda kartu su IU „Katinėlių“ grupės vaikais bandė slėptis tamsoje ir klausti vienas kito, ar baisu? Taip pat bandė uždengtomis akimis valgyti. Baimę nugalėti juk visai nesunku.

IU „Drugelių“ grupės ugdytiniai su mokytoja Aušra. PU „Meškiukų“ grupės vaikai su mokytoja Diana po įvairių pažintinių veiklų apie baimę, bandė ją nupiešti.

Mokytoja Aušra kartu su IU „Ežiukų“ grupės vaikais baimę pavertė juoku. O mažieji „Boružiukai“ kartu su mokytoja Silva piešė pabaisiukus, kad jų nereiktų bijoti.

„Skruzdėliukai“ su mokytoja Aušra kūrė baimės stiklainius.

Mokytoja Nida su PU „Pelėdžiukų“ grupės vaikais kūrė vaiduokliu žaisliukus.

Žiogelių grupės vaikai su mokytoja Rasa klausėsi pasakos „Raudonas rutuliukas ir vaiduoklis“ , patys linksmai vaizdavo vaiduoklius, kūrė darbelį „Monstriukai“.
Mokytoja Rima su Zuikučių grupės vaikais skaitė pasaką „Sraigė ,kuri bijojo tamsos“. Visi aptarė, ką reikia daryti, kad baimė būtų nebaisi. Uždarė savo baimes stiklainyje. Sukūrė pabaisiukus savo baimėms išgązdinti. Žiūrėjo filmuką apie „Baubą“.

Mokytoja Skirma su Kodėlčiukų grupės ugdytiniais ryto rate kalbėjo apie tai, ko vaikai bijo? Skaitė knygelę „Mano jausmai“, kur Vienaragis Gastonas pasakojo apie savo baimes, mokė pratimų, kurie padeda jas nugalėti. Piešė savo baimes, jas plėšė ir dėliojo linksmus paveikslėlius. Po to sudėjo piešinius į dėžę ir tvirtai ją uždarė.

Bitučių grupės mažyliai (Šaulių g. 20) su mokytoja Daiva žiūrėjo filmuką ,,Begemotas kuris bijojo skiepų“. Kalbėjo ko bijo vaikai, aiškinosi, jog nereikia bijoti, nes baimę galima įveikti.  Sukūrė pabaisiuką ir juo išgąsdino savo baimes. Į baimių dėžutę sudėjo pabaisiukus ir saugiai juos ten apgyvendino. Baimių neliko!