Menu Close

Kaip „Katinėliai“ pilnomis kišenėmis žirnių iš bibliotekos grįžo

Vykdant ilgalaikį ikimokyklinio ugdymo „Katinėlių“ grupės projektą „Aš ir pasaka“, vasario 6-ąją, mažieji ugdytiniai, mažais žingsneliais, išsiruošė žygiuoti į Šakių viešosios bibliotekos vaikų skyrių. Pažinti pasaką ir tikruosius knygelių namus.

Vos pravėrus bibliotekos duris, plačiomis šypsenomis mus pasitiko vaikų skyriaus vedėja Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė, bei vaikų bibliotekininkė Gedimina Ramanauskienė. Bibliotekininkė pristatė knygų įvairovę: sensorines, garsines, erdvines ir kitas knygeles. Vaikai liko nustebę, jog lentynose „guli“ tiek daug knygų, vietomis yra pasislėpusių ir pasakų herojų, džiaugėsi atradę naujas, dar nematytas knygas, dalinosi įspūdžiais, kokias knygeles patys turi namuose, bei kokias pasakas jiems seka mamos ir tėčiai.

Po rimtos knygų apžvalgos, vaikų skyriaus vedėja Inga, pakvietė vaikus į edukacinę erdvę, kurioje vaikai turėjo galimybę išklausyti pasaką „Princesė ant žirnio“.

Kaip galvojate, ar ši pasaka buvo stebuklinga?

Tikrai taip.

Tai buvo pasaka, kurios garsiniai ir vaizdiniai efektai pranoko visus lūkesčius. Mažieji ne tik girdėjo griaustinį, vėjo ošimą, bet gaudė lietaus lašus, bei slėpė žirnius po dvidešimt čiužinių ir patalų, ant vienas kito sukrautų. Pačios drąsiausios grupės princesės suskubo patikrinti, ar tikrai tą žirnį galima pajausti atsigulus į stebuklingus patalus. Vienų princesių šonas jautė, kitų princesių – ne. Na ir kaip gi tų žirnių neįsidėsi į kišenę, juk ir namuose reikia patikrinti, galbūt čia stovi stebuklinga lova, ant kurios galima sukrauti lygiai tiek pat patalų, kaip pas karalaitę.

Po smagios pasakos išklausymo, „Katinėliai“ edukacinį laiką užbaigė pasigamindami po kūrybinį darbelį.

Daugeliui vaikų tai buvo pirmasis apsilankymas bibliotekoje, kuris praturtino žinių bagažą tiek apie įvairias knygas, tiek apie jų „namučius“.

IU mokytoja Valda Stalioraitytė

Skip to content