Menu Close

Kalėdinį laikotarpį prisiminus….

   Džiaugiamės įžengdami į 2023 metus, linkėdami vieni kitiems sveikatos, darnos ir bendrų kūrybinių akimirkų! Kalėdiniame šurmulyje ir paskendę šventiniuose renginiuose nebespėjome papasakoti kaip mes laukėme švenčių ir džiaugėmės bendryste, būdami kartu, bendraudami su tėveliais, kartu šokdami su Kalėdų seneliais ir iš pasakų atkeliavusiais herojais.

   Abiejose darželio pastatuose skambėjo Kalėdinės dainos ir šventiniai renginiai visa gruodį, o kai kurie jaukūs susiburimai jau prasidėjo ir lapkritį.

     Gimnazijos g. 7 pastate lapkričio 30 dieną priešmokyklinio ugdymo „Zuikučių“ gausi šeimyna susirinko į vakaronę „Duokim startą Kalėdom“. Visi triūsė kurdami šventinę nuotaiką – puošė grupės ir rūbinės langus, kabino girliandas, puošė eglutę, gamino pusnis, advento vainiką ir kalendorių. Smagiai padirbėję visi vaišinosi vaikučių keptais meduoliniais sausainiais, šoko, žaidė žaidimus.

   Gruodžio 1 dieną „Ežiukų” grupėje vyko vakaronė su vaikais ir jų tėveliais. Vakaronė skirta advento vainikų pynimui. Kiekviena šeima gamino savo namams vainiką. Kalbėjo apie advento prasmę, ką reiškia kiekvienai šeimai šis laukimo laikas. Vaikai pasipuošė grupės eglutę, kiti tėveliai puošė langus pirštinėmis.

   Ikimokyklinio ugdymo „Katinėlių“ grupėje  gruodžio 5 dieną vyko  Adventinis  vakaras. Vaikai tėveliams dainavo dainas, deklamavo eilėraštį. Visi kartu puošė eglutę, dekoravo grupę, pakabino advento kalendorių. Galiausiai visi kartu sėdo prie bendro vaišių stalo arbatos .

   Ankstyvojo amžiaus „Tigriukų“ grupės vaikučiai kartu su tėveliais gruodžio 6 d. vakarą gamino žibintus, kuriais papuošė eglutę lauke,  taip pat puošė grupės Kalėdinę eglutę, kuria džiaugiasi kasdien atvykę į grupę. O gruodžio 22 d. mažieji Tigriukai skubėjo į salę, Kalėdinį rytmetį, kur kartu su muzikos vadove dainavo, žaidė ir net kūrė muziką taip norėdami prisikviesti Kalėdų senelį, nors jis pas juos ir nepasirodė, kad neišgąsdinti mažųjų, bet po eglute vaikučiams dovanas paliko.

   Gruodžio 7 d. ,,Skruzdėliukų“ grupės tėveliai rinkosi į šventinę popietę. Grupėje virė darbas, dūzgė Kalėdinės dirbtuvės, tėveliai su vaikučiais gamino Kalėdinius atvirukus. Kiek susikaupimo, išmonės, kruopštumo ir kūrybiškumo buvo pas visus. Visi darbavosi rimtai nusiteikę ir pagamino net po kelis atvirukus. Juk artėja Kalėdos, stebuklų metas, gal tas pačių rankomis pagamintas ir užrašytas atvirukas pradžiugins artimą žmogų. Dar vaikučiai pradžiugino tėvelius dainelėmis ir eilėraštukais, visi pasivaišino šilta arbata.

   Gruodžio 13 dieną visa „Bitučių” grupės bendruomenė rinkosi darželio salėje. Vaikai tėveliams dainavo šventines daineles, deklamavo eilėraščius ir inscenizavo pasaką „Pirštinė”. Vėliau tėvus ir kitus artimuosius pakvietė į grupę, kur visi drauge jaukioje Kalėdinėje aplinkoje gamino kvepiančias žvakeles, kurios papuoš ir kurs jaukumą kiekvieno vaiko šeimoje ant Kalėdinio stalo.

   Gruodžio 14 diena vyko ­„Ežiukų” grupės kalėdinis renginys „Jau artėja Kalėdos, ar girdi?“. Vaikams tėvai vaidino pasaką „Pirštinė”. Po vaidinimo vaikai šoko nykštukų šokį, deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles. Vieni kitiems linkėjo gerų, ramių švenčių. Grįžę į grupę sulaukė Kalėdų Senelio, kuris žaidė, pokštavo, šoko su vaikais ir jų tėveliais. O kaip be dovanų? Sulaukėme ir jų…

  Ankstyvojo amžiaus „Pelėdžiukų“ grupės bendruomenė gruodžio 15 dieną laukė Kalėdų Senelio. Pasipuošę nykštukų kepurėlėmis, kartu su tėveliais šoko, dainavo daineles, deklamavo eilėraščius… Po visų linksmybių džiaugėsi Kalėdų Senelio dovanomis.

   Gruodžio 20 dieną  priešmokyklinio ugdymo „Varpelio“ grupės vaikai kartu su  mokytojomis keliavo į Šakių kultūros centrą stebėti kalėdinio spektaklio „Coliukė“. Tai buvo pirmasis „Varpelio“ grupės vaikų stebėtas spektaklis, kuris suteikė  visiems daug džiugių emocijų. Grįžę į grupę vaikai rado daug daug baltų pėdų. Visi suprato, kad Kalėdų senelis atnešė vaikams dovanų. Tik senelis buvo labai netvarkingas, nes nenusivalė kojų ir šitaip pripėdavo. Vaikučiai džiaugėsi senelio dovanomis. Gruodžio 22 dieną šios grupės vaikai surengė gerumo akciją. Vaikai į darželį atsinešė po 1 nebereikalingą žaislą. Juos padovanojo mažiausiems darželio vaikams. Vaikai labai džiaugėsi, kad jų žaisliukai patiko mažyliams. Juk Kalėdos, tai stebuklų metas….

    Gruodžio 23 dieną ,,Katinėliai”, pasipuošę nykštukais laukė Kalėdų senio salėje. Su muzikos vadove žaidė žaidimus, skambino varpeliais, kvietė Kalėdų senelį. Džiaugėsi Senelio pasirodymu, kartu šoko ir dainavo. Deklamavo eilėraštukus, dalinosi dovanas. Grupėje vaikų  laukė mamyčių suruošta  ,,Kalėdinė puota”.

  „Drugeliai“  jau gruodžio pradžioje pakvietė tėvelius sukurti Kalėdinį jaukumą grupėje. Kadangi laukiame ateinančių juodojo triušio-kiškio metų eglutę grupėje puošė tėvelių pagamintais eglutės žaisliukais- kiškučiais.   Na o gruodžio 19 dieną grupės vaikai dalyvavo Kalėdinėje  meduolių kepimo edukacijoje. Vaikai sužinojo, kokius prieskonius dedame kepdami meduolius, kaip jie kvepia. Gruodžio 21 d vaikai turėjo galimybę stebėti muzikinę-kalėdinę pasaką ,,Coliukė”. Tos pačios dienos popietę vaikai kartu su tėveliais susirinko į darželio salę susitikimui su Kalėdų seneliu. Pasirodo, kad su Kalėdų seneliu vaikai prasilenkė. Kalėdų senelis „neradęs” vaikų,  siuntinį su dovanomis paliko salėje. Vaikams truputį apmaudu, jie labai norėjo susitikti su Kalėdų seneliu. Bet staiga skambutis, Kalėdų senelis siunčia vaizdo žinutę. Vaikai girdi, kaip Kalėdų senelis  giria vaikučius už gerus jų darbus. Taip pat Kalėdų senelis primena, kad paliko nuorodą, pagal kurią vaikai turės susirasti dovanų siuntinį. Vaikai džiugiai nusiteikę deklamavo eilėraštį, dainavo daineles, šoko. Vaikai su tėveliais įsitraukė į smagų ir linksmą šurmulį pavadinimu ,,Kalėdų senelio pėdomis”. Žaidė, varžėsi, lenktyniavo tol, kol surado siuntinį su dovanomis. Vaikams sugrįžus į grupę jų laukė kalėdinė vakarienė.

   „Boružėlių” grupės bendruomenė gruodžio 8 d. mūsų darželio lauko teritorijoje kartu su tėveliais kūrė Kalėdinį kiemelį. Puošė eglutę, kabino įvairių girliandų, klausėsi Kalėdinės muzikos, gėrė karštą arbatą ir išbandė keptus bananus ant laužo. Bendromis jėgomis įnešė Kalėdinės magijos kuriant kiemelį.  Gruodžio 14 d. jau rinkosi grupėje. Tą dieną tapo nykštukais. Statė namą, deklamavome eilėraštį, dainavo, šoko kartu su tėveliais. Pro langą laukėme atvykstančio Kalėdų senelio, kuris padovanojo taip lauktų dovanų. Kalėdų laukimas neįsivaizduojamas be imbierinių sausainių kepimo, todėl gruodžio 22d. kartu su vaikučiais minkėme, skaičiavome tešlos rutuliukus, įvairiais glajais dekoravome sausainius. Šiuo gražiu laikotarpiu, sausainius supakavome ir padovanojome tėveliams. Kalėdos stebuklų metas.

    Gruodžio 21 dieną pas mažuosius ankstyvojo amžiaus „Lašelius” vyko grupėje Kalėdinės dirbtuvės. Mamytės su vaikais gamino stalo dekoracijas, kuriomis burtų keliu keitėsi ir pasipuošė namuose šventinį stalą. Buvo įruoštas Kalėdinis fotosesijos kampelis. Kiekviena šeima fotografavosi ir džiaugėsi galimybe kartu visiems artimiau susipažinti.

    Šurmulys nerimo ir Šaulių gatvės 20 pastate.  Ten mažieji „Skruzdėliukai“ Gruodžio 15 dieną laukė Kalėdų senelio. Pasipuošę nykštukų kepurėlėmis salėje šoko, dainavo ir grojo muzikos instrumentais. Taip linksmai leisdami laiką vaikučiai sulaukė ir dovanėlių. Visi vaikučiai buvo laimingi ir patenkinti dovanomis.

   Gruodžio 8 dieną „Boružėlės“ grupės tėveliai rinkosi į Advento rytmetį. Salėje dainavo, šoko ir žaidė, o grupėje kūrė žaisliukus ir rašė linkėjimus. Gruodžio 20 dieną tėveliai su vaikučiais skubėjo į Kalėdinį žiburėlį, kuris vyko vaikų žaidimo kambaryje ,,Emociukas”, o ten sutiko Kalėdų Senelį. Visi drauge linksmai praleido laiką.

   Gruodžio 19 d. „Bitučių“ grupės vaikučius aplankė Kalėdų senelis, peliukai Mikė ir Mikutė, baltoji meškutė. Jie pakvietė į šventinį rytmetį ,,Kalėdų belaukiant”. Vaikai, tėveliai ir personažai šoko, dainavo daineles, deklamavo eilėraštukus. Taip linksmai leisdami laiką, sulaukė ir dovanėlių. Grįžę į grupę vaišinosi meškutės dovanotais vafliais. Bela ir Aironas namuose gamino Kalėdinius sausainius, kuriuos visi drauge grupėje puošė glaistu ir  pasigardžiuodami ragavo.

   „Kodėlčiukų“ grupės vaikai nuo pat Advento pradžios kiekvieną dieną atidarinėjo Advento kalendoriaus namelio langelius, stebėjo kaip mažėja uždarytų langelių, juos skaičiavo. Kalėdinėje dėžėje rasdavo laiškelių nuo įvairiausių Kalėdų senelio pagalbininkų, užduotėlių, pasakėlių, staigmenėlių. Užsidegę Advento vainiko žvakes, skaitė laiškelius, aptarinėjo užduotėles. Gruodžio 5 d. Advento rytmečio metu iš eglės šakelių dėliojo saulutę, savo mylimiems žaisliukams dainavo lopšinę, žaidė adventinius žaidimus, pagal senovinius advento papročius dalinosi ir skanavo obuolį. Gruodžio 20 dieną gausiai visi su tėveliais susirinko į susitikimo su Kalėdų seneliu šventę. Dainavo, deklamavo eilėraštukus, kartu su seneliu ir tėveliais žaidė linksmus žaidimus.

  „Smalsučių“ grupėje gruodžio 6 dieną vyko Adventinis rytmetys. Vaikai klausėsi ramios tylios muzikos, stebėdami lėtą snaigių kritimą, patys stebėjo, išbandė kaip lengvai ir tyliai leidžiasi snaigė ir snaigėmis patys užklojo Advento vainiką. Aiškinosi Advento ramybės susikaupimo, laukimo  prasmę ir dainavo daineles. Advento laikotarpiu vaikus lankė Nykštukas, Kalėdų senelio padėjėjas ir kasryt vaikai rasdavo po laiškelį, o laiškelyje slėpėsi užduotėlė, kurią reikėjo atlikti, kad būtų smagiau laukti Kalėdų. Gruodžio 21 dieną darželio kiemelyje, prie eglutės, vyko „Smalsučių“ susitikimas su Kalėdų Seneliu, dalyvavo vaikai, tėvai – visa grupės bendruomenė. Vaikai dovanojo sau ir žiūrovams muzikinę pasaką „Pirštinė“.

 Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės bendruomenė gruodžio 2 d. advento rytmetį pradėjo sukurdami jaukią, ramią, laukimo atmosferą. Patys gamino advento vainiką, kuriame atspindėjo lietuvių liaudies, advento ir Kalėdų laukimo papročiai bei tradicijos. Ugdytiniai dainavo advento dainas, žaidė judrų žaidimą. Gruodžio 21 dieną Pelėdžiukai keliavo į Šakių kultūros centrą žiūrėti kalėdinio spektaklio „Coliukė“. Spektaklis vaikams buvo labai įdomus. Vaikai tarpusavyje diskutavo, kokius jie galėtų matytus pasirodymus atlikti. Taip pat spektaklyje vaidino trys grupės mergaitės: Gustė, Evita, Eva. Visi labai džiaugėsi matydami savo grupės drauges, joms mojo ir plojo. Pasibaigus spektakliui Kalėdų senelis pakuždėjo, kad turi vaikučiai skubėti į atgal į darželį nes laukia staigmena. Ir iš tikrųjų, grįžus vaikučių laukė tevėliai. Jiems vaikai padainavo dainelę, padeklamavo eilėraštį.  Ir staiga visi pamatė atkeliaujant Kalėdų senelį. Jis išgirdo kaip gražiai vaikai dainuoja ir atkeliavo pas juos. Šoko drauge su seneliu ir tėveliais, žaidė ratelio žaidimus, minė mįsles. Senelis atnešė visiems po dovanėlę. Vaikučiai buvo labai laimingi ir džiaugėsi dovanomis.

     Advento laikotarpį  priešmokyklinio ugdymo „Voriukų“ grupės vaikučiai sutiko šventiniu rytmečiu darželio salėje. Prie papuoštos eglutės aptiko angelo laišką, kurį skaitydami susipažino su Advento papročiais, sužinojo Advento vainiko reikšmę. Nupynę savo vainiką ir  papuošę jį pasigamintomis natūralaus bičių vaško žvakelėmis bei gamtos gėrybėmis, priešmokyklinukai žaidė Adventinius žaidimus, sekė pasaką be galo, minė mįsles, būrėsi likimą, dainavo dainas. Visą Advento laikotarpį grupėje įsikūrusiame Kalėdų miestelyje buvo apsigyvenę nykštukai. Jie kas dieną vaikus stebino smagiomis istorijomis, eilėraštukais, pasakomis, darbeliais, staigmenomis, vaišėmis ir išdaigomis. O gruodžio 19 d. vaikučiai susitiko su Kalėdų seneliu ir linksmai praleido laiką žaisdami, dainuodami bei šiltai bendraudami.

   Gruodžio 6 dieną „Žiogelių“ grupėje vyko Adventinis rytmetys, kuriame dalyvavo tik trys vaikai. Kiti grupės draugai sirgo, tačiau jų pagaminti šviesos žibintai buvo nunešti į salę, kad jie  sušildytų savo šviesia ugnele mokytojas ir salėje esančius vaikus. Čia vaikučiai klausėsi Adventinės pasakos, susipažino su Adventinių žvakių reikšme. O sergantys vaikai, žiūrėdami nuotraukas, galėjo prisiminti ir pasidžiaugti savo pagamintais žibintais.  Gruodžio 14 dieną vaikučius prie darželio pasitiko Nykštukas ir Besmegenis. Jie pakvietė vaikus į šventinį Kalėdinių kaukių paradą. Vaikai, pasipuošę nuostabiais Kalėdiniais kostiumais, žingsniavo spalvotu taku, dainavo Kalėdines daineles, kartu su nykštuku žaidė, šoko. Grįžus į grupę Tymofiejus visus vaišino saldainiais. Taip linksmai leisdami laiką, vaikučiai laukė artėjančių švenčių. Gruodžio 20 dieną kol nuėjo visi į kultūros centrą, gal kokį 100 zuikių pagavo, taip slidu buvo, bet visų nuotaika puiki, muzikinė-kalėdinė pasaka  „Coliukė“ labai patiko, o dar ir Kalėdų senelį sutikti pavyko. Jis pasakė, kad darželyje laukia siurprizas. Grįžę tikrai buvo visi maloniai nustebę, kai po eglute rado dovanų maišą, laišką nuo Kalėdų senelio ir vaišių stalą. Kalėdų stebuklai suteikė visiems daug džiaugsmo.

   Gruodžio 20 dieną „Zuikučiai“ su vaikučiais skubėjo į susitikimą su Kalėdų Seneliu. Kultūros centre žiūrėjo spektaklį „Coliukė”, kuriam pasibaigus  Senelis pakvietė vaikus prie eglutės. Šiltai pabendravę  su Kalėdų Seneliu, po eglute mažieji rado maišą dovanų ir laimingi grįžo į darželį.

 

 

Skip to content