Menu Close

Konferencija Birštone

Spalio 18-19 dienomis Birštone vyko tarptautinė patyriminė S. Kneipo metodikos konferencija „S. Kneipo metodo taikymas: pokyčio patirtys, sėkmės, tvarumas sveikatos, švietimo ir ugdymo srityse“. Konferencijoje dalyvavo direktoriaus pavaduotojos ugdymui Dovilė Kazakauskienė ir Inga Sorakienė.

Džiaugiamės, kad šių metų Kneipo konferencijoje gausiai dalyvavo ilgametę patirtį turinčių S. Kneipo metodo specialistų. Konferenciją pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė (Ekonomikos ir verslo vadybos magistrantė, Švietimo lyderystės programa. Jurbarkas, Lietuva), kuri apžvelgė Nacionalines ir regiono strategijas šiuolaikinėje švietimo sistemoje, siekiant fizinės ir emocinės mokyklų bendruomenių sveikatos. Pirmą kartą S. Kneipo filosofijos konferencijoje paskaitą skaitė Paulių kapucinų vienuolyno gvardijonas, kunigas Ignaciškoje akademijoje psichologijos studijas baigęs brolis Michał Ferenc OFM Cap (Pauliai/Krokuva/Lenkija). Vienuolis pristatė naujausius tyrimus, kurie atskleidžia dėkingumo įtaką žmogaus organizmui ir padeda suvokti, kad tai nėra tiesiog paprastas išorinis mandagumas. Tai galingas emocinis užtaisas, padedantis puoselėti fizinę ir psichinę sveikatą. Dėkingumas yra labai vertinamas tiek filosofijoje, tiek religijoje. Tačiau net ir mokslais bei tyrimais pagrįsti duomenys rodo, kokią didžiulę naudą jis suteikia žmogui.
Konferencijos moderatorius dalijosi įžvalgomis apie pedagogų fizinės bei psichinės sveikatos svarbą, jos poveikį kokybiškam įtraukiojo ugdymo sąlygų ir galimybių sudarymui ir pritaikymui.,
Maira Gavare ir Ilze Rence – vadovės-lektorės iš „Ievina” vaikų darželio Siguldoje (Latvija) pasidalino savo patirtimi taikant S. Kneipo metodą įstaigoje, siekiant ugdytinių ir pedagogų fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo.
Snieguolė Mažeikienė (Jurbarko „Ąžuoliuko” mokyklos direktorės pavaduotoja, Kneipo draugijos darbo grupės vadovė, programos eTwinning ambasadorė, vadybos magistrė) pranešimo „S. Kneipo filosofijos raštingumo ir projektinių veiklų tarptautiškumo dermė siekiant įtraukiojo ugdymo sėkmės” eigoje pateikė programų eTwinning, Nordplus, Erasmus+ projektų veiklų sėkmės istorijas integruojant S. Kneipo metodą Jurbarko „Ąžuoliuko” mokykloje ir kitose Europos bei Šiaurės šalyse.
Tarptautinėje Kneipo konferencijoje pranešimus skaitė net dvi sveikatos pedagogės pagal S. Kneipo metodą – Angela Pfeiffer (Oberammergau, Vokietija) ir Liudmila Pokvytytė (Jurbarkas, Lietuva) .
Santa Neniškytė Belkinienė (Klaipėdos lopšelio darželio „Puriena” fizinio ugdymo mokytoja ekspertė) pristatė pranešimą „Gyvūnų gimnastika – ryšio su gamta stiprinimas per patyriminę veiklą“ ir perteikė darbo su ugdytiniais patirtis, įžvalgas ir sėkmes.
Vertinga savo patirtimi, suburiant komandą ir dirbant su vaikais, jų sveikatos stiprinimo ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių ugdymo srityje, taikant 5 S. Kneipo sveikatingumo elementus dalijosi Rita Pumputienė (Ukmergės lopšelio-darželio „Eglutė” direktorė, Kneipo draugijos narė ) – „Žodis – kiekvieno darbo pradžia, o svarstymas – kiekvieno veiksmo“ (Sir 37, 16.).
S. Kneipo filosofija jau plačiai paplitusi Lietuvoje – nuo ikimokyklinių įstaigų, mokyklų iki senjorų namų. Kaip sekasi šitą metodiką taikyti senjorams pasidalino socialinės pedagogikos, socialinio darbo studijas baigusi Raminta Žebrauskienė (VŠĮ Smalininkų Senjorų namų socialinė darbuotoja).
Vaistininkas–žolininkas dr. Marius Lasinskas „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas, lektorius, VDU ŽŪA doktorantas, knygos „Vaikai vaistažolių pasaulyje“ autorius) skaitė paskaitą „Vaistažolių ir vandens bendrystė“.
Antrąją Kneipo konferencijos dieną (spalio 19 d.) konferenciją dalyviai  pradėjo rytine sveikatinimo mankšta, kurią pravedė Vytautas Mineral SPA kineziterapijos specialistai. Liudmila Pokvytytė perteikė pagrindinius S. Kneipo metodikos elementus. Eglė Lisauskaitė, asmeninio augimo koučingo specialistė, lektorė, sertifikuota metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė – padėjo dalyviams pažinti save, savo galimybes ir tikslus. (Vilnius, Lietuva)
Danguolė Venslavičė, reabilitacijos magistrė, diplomuota Integruoto Kūno Judesio (IBMT) edukatorė, terapeutė ir judesio mokytoja perteikė praktikas kaip pažinti savo kūną, jo poreikius ir perduodamus signalus. (Vilnius, Lietuva) praktiniame užsiėmime „Gamtos terapija – psichologinio atsparumo ugdymas“.
Lektorių patirtys leido plačiau apžvelgti S. Kneipo filosofiją bei pristatytos sėkmės dar labiau pastiprino vadovus, mokytojus ir kt. konferencijos dalyvius taikyti šią metodiką ne tik įstaigose, bendruomenėse, bet ir asmeniniame gyvenime. Dalyvės džiaugiasi įgyta nauja patirtimi ir tikisi S.Kneipo praktikas bei jo filosofiją pritaikyti ir Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“.
Skip to content