Menu Close

Laiškas mano šeimai, arba mažas siurprizas, kurio norisi laukti

Parašyti aš galiu,

Laišką iš nedaug raidžių.

Jį atsiųsiu Tau paštu,

Laukti bus visiems smagu.

Saulėtą gegužės 3-osios rytą, „Katinėlių“ grupės ugdytiniai išsiruošė aplankyti miesto paštą.

Žinoma, į paštą jie išėjo ne tuščiomis. Net 18 laiškų keliavo jų rankose. Prie pašto pasitiko pašto darbuotoja, klientų aptarnavimo specialistė Viktorija, kuri iš karto pakvietė vaikus susipažinti su laiško kelione nuo siuntėjo iki gavėjo.

Pirmiausia pakvietė laiškus įmesti į geltoną, iš toli šviečiančią it saulė pašto dėžutę, kai visi laiškai buvo sumesti, Viktorija išsitraukė paslaptingą maišą, kurį uždėjo dėžutės apačioje ir leido vaikams laiškus išimti. Tuomet atvėrė pašto duris ir pakvietė keliauti į vidų. Viduje apžiūrėjo prekes, kurių galima įsigyti pašte, pasirodo, ten yra ne tik vokų, pakavimo priemonių, laikraščių, bet galima įsigyti ir žaislų, bei namų reikmės prekių. Oho, tikras prekybos centras.

Toliau Viktorija pakvietė tęsti laiško kelionę ir padėjo vaikams išimtus laiškus skenuoti specialiu aparatu, bei jų informaciją suvedė į specialią pašto sistemą. Jau viskas? Dar ne. Visus laiškus surišo į vieną pundelį ir įmetė į kitą, dar didesnį maišą, kuris prisipildžius yra stipriai užrišamas ir keliauja pašto siuntų autobusu į Vilnių. Ten laiškai suskirstomi ir gali keliauti pas gavėjus. Ilgas kelias, sako vaikai. Liko laukti, kada paštininkės įmes laiškus į kiekvieno namų pašto dėžutę ir nudžiugins mamytes, bei tėvelius. Ir pasirodo, paštininkės, jos labai šiuolaikiškos, nes turi specialius pašto automobilius, kuriais išvežioja laiškus ir siuntinius net į labai sunkiai pasiekiamus namus.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Valda Stalioraitytė

Skip to content