Menu Close

Meilės gimtajam kraštui ugdymas prasideda nuo gimtojo miesto pažinimo.

Ikimokyklinio ugdymo ,,Skruzdėliukų“ grupės vaikai, tėvai ir mokytojos 2022-2023 metus vykdė ilgalaikį projektą    „Pakeliaukime po savo miestą”, kurio tikslas – geriau pažinti gimtąjį miestą, domėtis namų įvairove, ugdyti vaikų pilietinius jausmus, pagarbą ir meilę gimtajam miestui. Jos metu vaikai aiškinosi, kokiame mieste, kaime, gatvėje, name gyvena, kokį darželį, grupę lanko, samprotavo, kokius žymius pastatus gimtajame mieste žino, iš ko ir kaip statomi namai, susipažino su įžymiais Šakių krašto žmonėmis (V. Kudirka – tautinės giesmės autorius, J. Jablonskis – lietuvių kalbininkas…), išmoko V.Kudirkos parašytą ,,Tautinę giesmę“.

Kartu su gide aplankė žymias Šakių miesto vietas: Lingio parką, V. Kudirkos paminklą, Šakių miesto karilioną, Savivaldybę, vaikams buvo įdomu klausytis pasakojimų apie Šakius ir susipažinti su miesto istorija. Projekto metu „Skruzdėliukai“ apsilankė ir bibliotekoje, policijoje, pasisvečiavo ir pas miesto merą savivaldybėje. Autobusu nuvyko į Griškabūdžio miestelį, kur aplankė kirpykloje esančius akvariumus, pabuvojo prie J. Jablonskio paminklo, apžiūrėjo miestelį, pasigrožėjo jo gamta.

Kartu su tėveliais dalyvavo parodoje iš tvarių priemonių kurdami Šakių miesto pastatų maketus.

IU „Skruzdėliukų“ grupės mokytojos A.Bybartienė ir S.Duobienė

Skip to content