Menu Close

„Numicon“ – matematika vaiko rankose

Nuo šio rugsėjo mūsų mokyklos ikimokyklinio ugdymo „Koriuko“ grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Raimonda Žemaitienė ugdo vaikų matematinius gebėjimus kitaip, nes nuo rugsėjo mėnesio taiko Didžiosios Britanijos Oxford universitete sukurtą „Numicon“ metodiką. NUMICON – tai matematinio skaičiavimo metodika, skirta ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, kuri padeda suprasti skaičius bei aritmetinius veiksmus per multisensorinius pojūčius. Pagal parengtą metodiką sukurtos specialios priemonės su kuriomis vaikai žaidžia ir atlikdami veiksmus bei dalyvaudami veiklose mokosi matematikos pagrindų. Veiksmai, kuriuos vaikai atlieka lytėdami, stebėdami, klausydami įsimena labai ilgam.

Turbūt dar atsimenate kaip jus mokykloje vertė mintinai išmokti daugybos lentelę? Kiek ašarų pralieta besimokant, kiek klaidų padaryta, nes atmintis pavedė? „Numicon” metodo kūrėjai sako, kad daugybos lentelės mokintis mintinai nereikia, svarbiau suvokti kaip ji sudaryta ir suskaičiuoti mintyse galėsi bet kada. „Numicon” metodika padeda vaikams suvokti skaičiaus sandarą, moko kurti matematinius vaizdinius ir matematiką paverčia maloniu užsiėmimu. Lygiagrečiai smagių žaidimų metu vaikai mokosi ir geometrijos, matavimų bei statistikos pagrindų.

Priemonės kokybiškos, ilgaamžės ir malonios liesti. Vienintelis minusas, kad jos yra brangios. „Koriuko” grupės tėvai pasiūlė nupirkti keletą priemonių komplektų, nes patikėjo mokytojos argumentais jog šios priemonės ir metodika naudinga vaikų ugdymui(si) ir gali lemti sėkmingesnį pasirengimą mokyklai.

„Numicon” metodika domisi ir kiti įstaigos mokytojai.  20 įstaigos mokytojų turėjo galimybę dalyvauti mokytojos Raimondos organizuotame pedagogų kvalifikacijos kėlimo renginyje „Numicon” – sėkmės raktas į matematiką” ir stebėti „Numicon”  veiklas gyvai per atvirąsias veiklas. Mokytojos liko sužavėtos, norėtų šią metodiką taikyti ugdymo(si) procese, tačiau stabdo tai, kad kokybiškai veiklai reikia įdirbio, žinių, o be to priemonių reikia daug, o jos kainuoja tikrai brangiai.

Skip to content