Ožio diena

Mažas piemenėlis, didis vargdienėlis… Turėjo bobutė žilą oželį…  tokius žodžius girdėjo Šakių vaikų lopšelio darželio vaikučiai, dalyvavę ,, Ožio dienos – ganiavos pabaigtuvių “ rytmetyje, į kurį darželio bendruomenę pakvietė priešmokyklinio ugdymo ,,Meškučių“ grupės vaikučiai, mokytojos ir meninio ugdymo mokytoja.

Mažieji žiūrovai buvo supažindinti su šios, kažkada buvusios labai svarbios ir reikšmingos dienos papročiais ir tradicijomis. Pamatė, kaip savo laiką leido jų bendraamžiai prieš daugelį metų, kada nebuvo darželių, tokių žaislų, su kokiais dabar vaikai žaidžia. Pamatė kokie buvo piemenėlių rūbeliai, klausėsi piemenėlių dainų, pasakų, mynė mįsles, kartu pokštavo, žaidė žaidimus, stebėjo „ožio“ atsisveikinimo su rudeniu ir į tvartelį uždarymo eiseną, klausėsi „vyriausio piemens“ pamokslo. Kartu su piemenėliais džiaugėsi anksti iškritusiu sniegu ir vaišinosi Gaspadinės sūriu, kuri dėkojo piemenėliams už gerai ganytus gyvulėlius.
Pavakare, saulei nusileidus, mažieji piemenėliai savo godas godavo tėveliams. Kartu dainavo, šoko, žaidė, palydėjo ,,ožį “ į tvartelį, ragavo „gaspadinės “ sūrio ir  džiaugėsi kartu pradėję A D V E N T O laikotarpį.

Gražaus ir prasmingo advento laikotarpio linki PU „Meškučių“ grupės mokytojos D.Zubrickienė ir S.Kazlauskienė, mokytojų padejėjos J.Venskūnienė, I.Tamošiūnienė bei meninio ugdymo mokytoja A.Adomaitienė