Paminėk skaitydamas

„Jei norite, kad vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas, jei norite, kad jie būtų labai protingi, skaitykite labai daug pasakų.“ (Albertas Einšteinas)

Truputį atsigręžkime atgal. Balandis – knygos mėnuo. Šį mėnesį minime Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, bei Pasaulinę knygos dieną.  O abi dienas  aprėpiant, norisi kažko, labai ypatingo. Beveik visą balandžio mėnesį visa darželio bendruomenė vykdė akciją „Padovanok perskaitytą knygą“, kurios tikslas, surinkti kuo daugiau įvairių, senų ir naujų – vaikiškų knygelių, skaitymo erdvei darželio teritorijoje. Erdvė prieinama kiekvienam čia besiugdančiam vaikui ir jo šeimos nariui.

Gimnazijos g. 7., įsikūrė spalvingas ir daug  skirtingų istorijų turintis „KNYGŲ NAMELIS“.  Tai netradicinė knygų biblioteka įsikūrusi po atviru dangumi, kuri kviečia ne tik skaityti, bet ir dalintis jau perskaitytomis knygomis. Šiuos perskaitytų knygų mainus inicijuoja pelno nesiekianti organizacija „Little Free Library“, deklaruojanti tikslą skleisti skaitymo malonumą ir populiarinti literatūrą pasitelkiant visuomenės pagalbą. Knygų namelio idėja atsirado Amerikoje ir išplitusi į 91 šalį. Kiek namelių yra Lietuvoje, nėra žinoma, tačiau, kad jų galima rasti ir Šakių rajone, manome, žino ne vienas ir ne du.  Mūsų namelis ypatingas – jis  skirtas TIK VAIKŲ LITERATŪRAI.  Viso akcijos metu bendruomenė nameliui padovanojo 124 skirtingas knygas.

Padėk perskaitytą, pasiimk neskaitytą: nuo šiol savo vaikiškas, jau perskaitytas  knygas, kurios neranda vietos namuose, galima palikti darželio bibliotekėlėje, mainais, jūs visuomet turite galimybę surasti sau tinkamą dar neskaitytą knygą. Kiekviena namelio knyga turi specialią žymą, kuri leis prisiminti iš kur ji atkeliavo ir kur gali nukeliauti.

Tikimės, kad ši lauko bibliotekėlė skatins skaityti  ne tik vaikus, bet ir visus šeimos narius, išmokins dalintis, tausoti bei skleisti geras emocijas.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja V. Stalioraitytė