Pas karvutes

Šakių vaikų lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo „Zuikučių“ grupės vaikai toliau aktyviai dalyvauja šviečiamosios gyvulininkystės programos projekto veiklose. Šįkart jie aplankė grupės draugo Mykolo šeimos gyvulininkystės ūkį, esantį Šakių rajone Šilvėnų kaime.

Berniuko tėtė ir močiutė aprodė vaikams ūkyje auginamus galvijus – karves, jaučius, veršiukus ir telyčias. Vaikams buvo įdomu sužinoti, kuo jie maitinasi, kur ganosi, kaip melžiamos karvutes. Tėtė Mindaugas vedžiojo po ūkį ir vaikams kantriai aiškino, kur kas randasi, kam reikalingi įvairūs prietaisai, įrengimai.  Vaikai sužinojo,  kad šiame ūkyje jie augina gyvūnus pienui ir mėsai. Drąsesni bandė paglostyti veršiukus, kiti noriai lipo į traktoriaus kabiną ir pozavo nuotraukoms.  Mykolo Močiutė aprodė melžyklą, papasakojo, kaip pienukas patenka ant mūsų stalo. Po ekskursijos po ūkį, visus pakvietė į terasą pasivaišinti šviežiu pieneliu ir sausainiais. Į darželį „Zuikučiai“ grįžo patenkinti ir dar daugiau sužinoję apie ūkiuose auginamus gyvūnus ir jų naudą mums.

PU mokytojos A.Kasparavičienė, S.Damijonaitienė ir mokytojų padejėja V.Lukauskienė