Menu Close

Paskutinis Erasmus+ projekto „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ mokymų vizitas Turkijoje

        2019-2022 metais mūsų darželis dalyvavo Erasmus+ projekte „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ (projekto Nr.2019-1-SI01-KA229-060397_3). Projektas prasidėjo 2019 metų spalį ir turėjo baigtis 2021 rugsėjį, tačiau dėl pandemijos veiklos buvo pratęstos iki 2022 rugpjūčio pabaigos. Projekte dalyvauja darželiai iš 5 šalių: Lietuvos, Bulgarijos, Graikijos, Slovėnijos, Turkijos. Viso projekto metu dalyviai dalinosi patirtimi, domėjosi šalių kultūra, istorija ir ugdymu darželyje, buvo vykdomos suplanuotos veiklos eksperimentuojant gamtoje, judant, kalbant, naudojant technologijas. Taip pat per darželius keliavo šalį ir darželį reprezentuojančios dėžės su robotu, dienoraščiu (kurį pildė mokytojos su vaikais), šalies kultūrą reprezentuojančiais atributais, siūlomomis veiklomis vaikams. Dėžės į darželį atkeliaudavo paštu. Atlikdami užduotis ir dalyvaudami siūlomose veiklose, vaikai turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių kultūra, o tuo pačiu pildydami dienoraščius pristatėme savo miestą ir darželį.

Birželio 6-10 dienomis vyko paskutinis užbaigiamasis projekto „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ kontaktinis susitikimas Turkijoje, Kušadasio mieste. Į Turkiją vyko 3 mūsų įstaigos IU mokytojos (S.Dduobienė, O.Sakalauskienė, R.Žemaitienė) ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Kazakauskienė.  Mus pasitiko itin šiltas Turkijos klimatas, šilta smaragdo spalvos Egėjo jūra ir žali kalnai. Mūsų lankomuose darželiuose veikė kondicionieriai, žaidimams lauke sukurtos erdvės pavėsyje. Tačiau darželiai Kušudasyje užsidaro nuo birželio 17 iki rugsėjo. Mūsų lankytuose darželiuose ugdymas vyksta dviem pamainomis (rytinė ir popietinė), todėl gana mažą penkių grupių darželį gali lankyti apie 200 vaikų. Aišku vaikai darželyje nemiega, gauna užkandžius. Darželių aplinkos labai panašios kaip ir pas mus, lauko erdvės mažesnės, bet funkcionalios. Darželiuose  labai gera atmosfera, nuotaikingos ir linksmos pedagogės.

                      Projekto partneriams Melahat Kivanc darželyje buvo organizuojamas Mokslo festivalis „STEM Erasmus“. Šventėje dalyvavo darželio bendruomenė, tėvai, kitų darželių mokytojai ir nacionalinio švietimo direktorius Ibrahim Ataman. Pagrindinė šventės mintis – eksperimentų pateikimas ir paaiškinimas. Vaikai su tėvais pristatė skirtingus eksperimentus. Buvo parodyta daugiau nei 30 eksperimentų. Vaikai šoko turkų tautinius šokius. Mums ši festivalio idėja labai patiko, norėtume ją pritaikyti savo darželyje.

                   Susitikimo su miesto meru  metu, meras pasakojo apie ugdymo sistemą Kušadasyje bei pačioje Turkijoje. Mero teigimu, ugdymas ankstyvajame amžiuje labai svarbu, nes ankstyvajame amžiuje formuojasi vaiko asmenybė. Miesto savivaldybė teikia visokeriopą pagalbą darželiams ir kitoms ugdymo įstaigoms. Mokytojai gerbiami, palaikomos jų idėjos ir iniciatyvos. Meras didžiuojasi miesto pedagogų aktyviu dalyvavimu tarptautiniuose projektuose.

 

Skip to content