Menu Close

Projektas „Aš ir mano Lietuva“

Vasario – kovo mėnesiais vykdėme projektą, skirtą vasario 16-ąjai, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir kovo 11-ąjai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienoms paminėti.

Mūsų šalies istorija turtinga svarbiomis datomis. Viena jų yra Lietuvos gimtadienis, kuris minimas Vasario 16-ąją ir kovo 11-ąją. Kodėl mums svarbios šios šventės?

Ugdymo įstaigos kiekvienais metais pažymi šias svarbias dienas.  Vasario 16-ąją paminėjome šventiniu rytmečiu „Lietuva mano širdelėje”.  Nuo mažens stengiamės kuo suprantamiau ir įdomesnėmis formomis perteikti kiekvienam vaikui meilę savo Tėvynei. Skatiname mažuosius domėtis Lietuvos istorija, papročiais, tradicijomis, gerbti valstybės simbolius, didžiuotis savo tautybe .Šiemet sumanėme Lietuvos gimtadienį paminėti kūrybiškai. Mūsų mokyklos Šaulių g. bendruomenė kvietė priimti iššūkius Gimnazijos g. bendruomenę. Pirmas iššūkis – Kūrybinių darbų dirbtuvės. Jose dalyvavo „Saulės zuikučių“ ir „Koriuko“ grupės. Vaikai susipažino su Kaziuko personažu, kūrė pavasarinius atvirukus, bendravo, žaidė. Antras iššūkis – piešmokyklinukų  viktorina „Ką žinai apie Lietuvą“. Viktorinoje dalyvavo „Voriukų“ ir „Zuikučių“ grupės. Vaikai mokėsi draugiškai priimti svečius, bendrauti, bendradarbiauti. Išsiaiškino, ką žino apie Lietuvą, jos įžymius žmones, bandė atspėti  senovinių zanavykiškų žodžių reikšmę. Trečias iššūkis – Tautinės skrynios paslaptys.  Dalyvavo „Kodėlčiukų“ ir „Meškučių“ grupės. Vaikai, kartu su linksmais personažais Kaziuku ir Kazyte, žaismingai atvėrė skrynią, kurioje slepėsi lietuvių  liaudies dainelės, žaidimai, rateliai. Ketvirtasis iššūkis – Sporto varžybos. Varžybos vyko parke, dalyvavo „Smalsučių“ ir „Katinėlių“ grupės.

 Džiaugiamės,  kad mūsų iššūkiai priimti, kad pavyko juos sėkmingai įgyvendinti. Ir kad tai  puiki galimybė skleistis vaikų ir mokytojų saviraiškai, kūrybiškumui bei iniciatyvumui.

 Valstybė prasideda nuo kiekvieno mūsų ir ją kuriame mes. Turime ir galime  pasistengti , kad visiems  būtų gera čia gyventi.

Skip to content