Menu Close

RESPUBLIKINIO IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ FESTIVALIS „TIRLIMBAM“

Balandžio 25 dieną Šakių vaikų lopšelio-darželio bendruomenė sukvietė į Šakių Kultūros centro salę ir sceną lietuvių liaudies dainos mylėtojus į respublikinį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų festivalį „Tirlimbam“.

Tai jau antrąjį kartą vykstantys festivalis, kurio idėja – skatinti vaikus domėtis tautiniu paveldu, liaudies daina. Festivalio tikslas – populiarinti liaudies kūrybą, ugdyti ir auginti jaunuosius etnokultūros atlikėjus, puoselėti tautiškumą jį pateikiant šiuolaikinės muzikos kontekste.

Džiaugiamės galėdami suburti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikus į bendrą renginį. Renginyje dalyvavo bendruomenės iš Vilkaviškio lopšelio-darželio „Eglutė“, Jurbarko mokyklos „Ąžuoliukas“, Panemunių mokyklos Lekėčių ir Plokščių skyrių dainorėliai, Griškabūdžio gimnazijos Griškabūdžio vaikų darželio ,,Pumpurėlis“, Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinukai bei Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Eglutė“ vaikai ir jų mokytojos. Mūsų įstaigą atstovavo net trys dainorėlių ansambliai.

Lietuvių liaudies dainos, skambančios šiek tiek šiuolaikiškai, skatino vaikų saviraišką ir kūrybiškumą bei stiprino ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenės narių bendravimą ir bendradarbiavimą.

Sveikinimo žodžius tarė Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas bei Šakių vaikų lopšelio-darželio direktorė Lina Viliūšienė.

Tikimės, kad tai bus tradicinis renginys, ugdantis vaikų pilietiškumą ir meilę liaudies muzikai. Renginio iniciatorės ir vedėjos meninio ugdymo mokytojos Lina Bakaitienė ir Audronė Adomaitienė. Scenoje joms renginį vesti padėjo priešmokyklinio ugdymo „Meškiukų“ grupės ugdytiniai Danielė Šuopytė bei Dovydas Kriaučiūnas.

Skip to content