Menu Close

Smagios „Meškiukų“ išvykos

Priešmokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės bendruomenės gegužės mėnesį ugdymą tęsė išvykose ir netradicinėse ugdymosi aplinkose.

Gegužės 5 dieną savo išvykų maratoną „Meškiukai“ pradėjo smagia edukacija „Tuki Tuki kaime“ (Skaistakaimio kaime), kur susipažino su ten gyvenančiais gyvūnais: arkliukais, avytėmis, lakstė kartu su ožiukais, džiaugėsi vietomis ir gaidžiais, grožėjosi povų šeimyna. Ragavo lauže keptus bananus, pasigamino rankdarbius iš medžio. Džiaugėsi saulės spinduliais, grįžo pailsėję ir kupini geriausių emocijų.

Gegužės 9 dieną „Meškučiai“ lankėsi Šakių Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Apžiūrėjo rajono vaikų ir moksleivių piešinių parodą. Stebėjo ugniagesių-gelbėtojų parodomąsias pratybas.

Gegužės 10 dieną  vaikai vėl geltonuoju mokykliniu autobusu vyko į Prūselius, kur  dalyvavo sūrių edukacijoje „Sūrių namai“. Ten jie stebėjo kaip gaminamas ir spaudžiamas sūris, mušamas sviestas. Įtraukti į vaidinamą pasaką apie sūrį, minė mįsles, dainavo dainas ir ragavo sūrį su sviestu, gėrė arbatą ir džiaugėsi lietuvių senolių darbštumu.

Vėliau išvyka tęsėsi grupės ugdytinio Simo Juškėno senelių ūkyje. Vaikai stebėjo šiuolaikinę techniką, stebėjosi jos didybe ir galingumu, apžiūrėjo traktorius ir jų padargus. Stebėjo šunį vardu Žaką, maitino žuvytes, vaišinosi ir lakstė po didžiulį obelų sodą.

Patyriminis ugdymas per išvykas vaikams suteikia ne tik smagių emocijų, pažinimo, bet  veikdamas vaikas kuria individualų žinojimą, įgauna įgūdžių, ugdosi gebėjimus ir vertybines nuostatas, patyriminio ugdymo metu mokosi bendrauti, bendradarbiauti, apibendrinti, įrodymais pagrįsti žinias, tokiu būdu formuojasi vaiko pasaulėjauta.

PU „Meškučių“ grupės mokytojos DZubrickienė ir S.Kazalauskienė

Skip to content