Menu Close

„Smalsučių“ grupės projektas „Kalėdų belaukiant“

Gamtoje tvyranti ramybė kviečia atsisėsti ir ramiai apmąstyti per metus nuveiktus visus darbus, numatyti, ką dar reikia padaryti arba padaryti geriau. Pats pasiruošimas Kalėdoms yra savaime didelė šventė, suburianti bendram tikslui ir veiksmui. Adventiniu laikotarpiu „Smalsučių“ grupės bendruomenė vykdydama projektą, susibūrė, įprasmino Šv. Kalėdų laukimą. Vinco mamytė pagamino Adventinį vainiką, jame kiekvieną savaitę uždegdavome po žvakę, kurdami susikaupimo, ramybės, laukimo nuotaiką. Kartu su vaikais pasigaminome Adventinį kalendorių, kurio pagalba skaičiavome dienas, likusias iki Kalėdų. Kiekvieną rytą vaikai rasdavo Nykštuko laišką, jame Nykštukas pasakojo apie save, savo darbelius ir rūpestėlius ir vaikus kvietė daryti gerus darbus, atlikti įvairias užduotėles. Šių laiškų vaikai labai laukė, o kadangi Nykštukas mėgsta pokštauti, tai laiškus palikdavo vis kitoje vietoje ir vaikams teko jų paieškoti. Prie salėje papuoštos, šviečiančios  eglutės vyko jaukus Advento rytmetys. Degė žvakelės, grojo tyli  muzika. Vaikai dainavo daineles, grojo muzikos instrumentais, šoko nykštukų šokį. O vieną rytą pats Kalėdų senelis, pasitaręs su grupės tėveliais, atsiuntė kvietimą ir smagią užduotėlę, jis norėjo sužinoti ar vaikai atpažintų savo grupės draugus kai jie buvo dar mažučiai. Kai vaikai užduotėlę sėkmingai atliko, Kalėdų senelis pakvietė juos ir tėvelius į susitikimą Tuki Tuki kaime. O ten kiek įspūdžių. Pirmiausiai vaikai aplankė gyvūnėlius ir juos pamaitino. Paskui atėjo Kalėdų senelis, žaidė su vaikais ir juos apdovanojo. Linksmybės tęsėsi ir seneliui išvykus. Vaikai kartu su tėveliais kepė blynus, gėrė arbatą, žaidė su sniegu, važinėjosi rogutėmis. Tai buvo smagus grupės bendruomenės susiėjimas, pasibuvimas.

Juk kalėdiniu laikotarpiu taip norisi būti geresniais, užjausti šalia esančius tapti kitiems atlaidesniais, jautresniais, šiltesniais.

Skip to content