Menu Close

„Spalvotoje knygelėje apsigyveno bebriukas

Balandžio mėnesį ikimokyklinio ugdymo „Koriuko“ ir „Smalsučių“ grupių mokytojos organizavo jau tradiciniu tapusį rajoninį projektą „Spalvotoje knygelėje gyvena gražūs žodeliai“. Šiais metais į projektą prisijungė Lukšių V. Grybo gimnazijos, ikimokyklinio ug. skyriaus „Ąžuoliukas“, „Voveriukų“ ir „Meškiukų“ grupės bei Sintautų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Vyturėlis“ „Žiogelių“ grupė.

Projekto veiklos kurtos pagal Selemono Paltanavičiaus knygelę „Bebriuko metai“. Šį autorių renkamės jau treti metai iš eilės, nes S. Paltanavičius mėgsta perteikti mokslo faktus grožiniais vaizdais, todėl jo knygos ne tik lavina vaikų vaizduotę, bet ir moko juos apie gamtą ir jos reiškinius. Šio autoriaus knygos tema inicijuoto projekto metu vaikai įgijo žinių apie bebrų gyvenimo ypatumus, sužinojo kaip jie kuria savo gyvenvietę ir namus, kuo minta, kodėl graužia medžius. Kalbant apie bebrų dantų stiprumą, buvo puiki proga išmėginti medžio kietumą kalant vinis ir sukant varžtus į lentą. Taip pat vaikai matavo atstumus naudodami matavimo įrankius, statė bebravietes iš surinktų šakų ir šakelių. Sintautiečiai bebrų namą sugalvojo pastatyti net iš kiaušinių dėžučių.

Viena iš projekto veiklų – sukurti savo knygelę apie bebriukus. Visos projekte dalyvavusios grupės sukūrė savo knygeles. „Koriuko“ grupės vaikai šiais metais vyriausi šiame projekte, todėl labai pasistengė ir kartu su mokytojomis sukūrė knygelę ir ją įgarsino.

Gegužės 30 d. įvyko baigiamasis renginys. „Koriuko“ grupė sulaukė svečių savo lauko teritorijoje. Atvyko projekto dalyviai kartu užbaigti visą mėnesį trukusį projektą „Spalvotoje knygelėje gyvena gražūs žodeliai”. Vaikai įgyvendino STREAM veiklas, pajuto tyrinėjimo ir atradimo džiaugsmą, susipažino su kitų grupių vaikais ir smagiai pasivaržė atlikdami užduotis. Grupių komandoms teko gaminti desertą bebrams, statyti bebrų namelį iš šakų ir akmenų, kepti bebrų šeimynai gimtadienio tortą, iš vielučių išlankstyti žodžio „BEBRAS “ raides ir sudėti žodį. Taip pat reikėjo sudėti akmenis 1 metro atstumu, išmatuoti medžio storį.

Projekto organizatoriai džiaugiasi rezultatais ir nauda vaikams, planuoja projektą tęsti ir kitais metais.

Kviečiame pažiūrėti ir paklausyti „Koriuko“ grupės vaikų kurtą, iliustruotą ir įgarsintą pasaką „Pasiklydęs bebriukas“:

 

Skip to content