Menu Close

„Sveiki dantukai – graži šypsena“

Šių metų rugsėjo-lapkričio mėnesiais įgyvendinome pagal Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos rėmimo projektą „Sveiki dantukai–graži šypsena“. Projekto tikslas – ugdyti vaikams norą kasdien prižiūrėti savo dantukus, stengtis juos išsaugoti sveikus ir gražius.

                      Jau ankstyvoje vaikystėje išugdytas vaiko įprotis rūpintis savo dantimis yra labai svarbus tolimesniam gyvenimui – gyvenimui be ėduonies. Tačiau darželyje vis daugėja vaikų, kurie nesilaiko asmens higienos reikalavimų, nenori ir nemoka taisyklingai valytis dantų. Labai svarbu tokius vaikučius kuo anksčiau išmokyti tinkamai prižiūrėti savo dantukus, valgyti sveiką maistą ir laikytis šių principų visą gyvenimą. Labai svarbu išmokyti vaikus taisyklingai valytis dantis, kad jie tai darytų motyvuotai ir kokybiškai. Būtina atkreipti dėmesį, kad 5-6 metų vaikams jau pradeda dygti nuolatiniai krūminiai dantys, kurių dauguma tėvų nepastebi ir tinkamai neprižiūri.

                      Tris mėnesius vykusio projekto metų vaikus skatinome rūpintis savo dantukais, išsaugoti juos sveikus ir gražius. Suteikėme informacijos apie dantukų priežiūros svarbą per įdomias, kūrybines veiklas. Projektas padėjo gerinti dantukų priežiūros įgūdžius, lavino sveikos gyvensenos kompetenciją. Projekto metu į prevencines veiklas įtraukėme visą įstaigos bendruomenę – darbuotojus, vaikus ir tėvus. Įsigijome nemažai edukacinių priemonių – dantų maketus, dantų valymą skatinančius žaislus, šviečiamosios literatūros. Šakių visuomenės sveikatos biuro specialistės A.Šimaitienė bei M.Barborinienė vaikams vedė edukacinius užsiėmimus, kartu vykdė projektines veiklas.

                      Projekto pabaigoje lapkričio 20 dieną vaikai Šakių Kultūros centre vaikai dalyvavo profesionalių „Avilio“ teatro aktorių spektaklyje „Ėduoniukas ir Bakteriukas”. Spektaklis buvo ne tik edukacinis, bet ir smagus, gražus ir įtraukiantis bei suteikė vaikams  daug teigiamų emocijų.

                      Projekto suma 2000,00 eur.

                      Tikimės, kad projekto veiklų įgyvendinimas prisidės prie gražesnių vaikų šypsenų su sveikais dantukais.

Skip to content