Menu Close

„Tolerancijos žibintų“ šviesa vaikuose

Kaip ir kasmet, tradiciškai lapkričio 16 dieną, minėjome tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos žibintas.

Gimnazijos gatvės 7 pastato priešmokyklinių grupių „Drugelių“, „Zuikučių“ ir „Skruzdėliukų“ vaikai kartu su savo mokytojomis, prisijungę per nuotolinio vaizdavimo Zoom programėlę, gamino žibintus. Buvo įdomi ir smagi patirtis, nekasdieniškas bendradarbiavimas ir pabendravimas su kitų grupių draugais. Kitą dieną visi, nešini savo žibintais, rinkosi į salę. Ten juos išdėliojo, kartu „uždegdami“ juose pagarbą, pakantumą, draugystę, supratingumą. Vėliau, pasidalinę į keletą komandų, atliko užduotėles, ieškodami pasislėpusių žodžio TOLERANCIJA atitikmenų, vieni kitiems dainavo, deklamavo eilėraščius, kartu pašoko.

„Uždegę toleranciją“ savo širdelėse, vaikai grįžo į savo grupes supratingesni, jautresni, draugiškesni…

Šaulių g. 20 pastato bendruomenė, minėdami tarptautinę Tolerancijos dieną atliko įvairias kūrybines užduotis: vyresnieji darželio ugdytiniai aiškinosi žodžio Tolerancija reikšmę, kalbėjosi ir dalinosi mintimis  apie patyčias, smurtą, pakantumą, mandagumą, pagarbą, kaip svarbu vieniems kitus suprasti, priimti, padėti vienas kitam. Mažesnieji tyrinėjo savo skirtumus, panašumus, klausėsi pasakos apie draugiškumą, laikė vieni kitus susikibę už rankyčių taip išreikšdami vienas kitam draugiškumą. Šios dienos minėjimą vainikavo vaikų mažomis rankelėmis, kruopščiai, draugiškai ir nuoširdžiai sukurti mūsų visų širdis šildantys žibintai  – šių metų Tolerancijos dienos simbolis.

Skip to content