Menu Close

ERASMUS+

eu-erasmus_1

ERASMUS+ KA1 projektas „STEAM IKIMOKYKLINIAME UGDYME“ 2019-2020

ERASMUS+ projektas „STEAM ikimokykliniame ugdyme“

2020-08-26

https://www.sakiudarzelis.lt/dalijames-patirtimi/

2019-10-25

2019 m. spalio 15-22 dienomis Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogų komanda – projekto koordinatorė, direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė, direktorė Lina Viliūšienė, ir ikimokyklinio ugdymo pedagogė Vaineta Čėplienė vyko projektinio darbo stebėjimo mokykloje vizito į Portugaliją, Madeiros regioną. Daželis nuo 2019 metų liepos dienos vykdo Erasmus+KA1 tarptautinį projektą „STEAM ikimokykliniame ugdyme“. Tai darbo stebėjimo vizitas (angl. jogshadowing), modeliuojantis  įvairiapusiškesnį STEAM ugdymo idėjų supratimą, stebint praktines veiklas bei darbo organizavimą kitose šalyse.

Pedagogės šiltai ir draugiškai buvo sutiktos EB1/PE da Lambada Ponta do Sol unikaliame mokykloje-darželyje, įsikūrusiame senoviniame, buvusio vienuolyno pastate. Čia mokytoja Rosa Luísa Nóbrega da Silva Gaspar pristatė savo mokyklą: jos istoriją, ugdymo ypatumus ir prioritetus. Ši mokykla ypatingą dėmesį skiria ekologijai, turi savo parengtą gamtosauginio ugdymo vadovėlį, programą, pagrįstą integraliais ugdymo metodais. Pedagogės turėjo galimybę  stebėti ugdomąsias veiklas, kurių didžioji dalis organizuojama dalykų integracijos principu, nes mokykloje, kaip ir visame regione, daug dėmesio skiriama inovatyviam ugdymui. Vizito metu buvo stebimos vaikų veiklos, bendrauta su mokytojais. Užsiėmimų metu vaikai kartu su pedagoge Rosa atliko užduotis su robotukais ir kitais interaktyviais prietaisais ir žaislais. Vaikai programavo robotukų kelią, piešė labirintus, naudojo spalvų kodus. Jie gana noriai juos naudojo, nebijojo suklysti ir teisingai atlikti užduotis. Per mokyklos vaikų muzikinį pasirodymą, kuriame buvo parodyta muzikos, judesio, improvizacijos visuma, vaikai emocingai perdavė mums savo šaliai būdingą ritmiką ir nuotaiką.

Anglų kalbos užsiėmimo metu, buvo vykdomos veiklos su interaktyvia lenta. Žaidimų metu vaikai naudojo mini robotukus „ozobotus“. Buvo sukuriamos užduotys, kurias vaikai atlikdavo su „ozobotais“. Vaikų aktyvumas, laisvumas, nebijojimas suklysti buvo matomas viso užsiėmimo metu. Vaikai su robotukais dirba labai dažnai, todėl šie vaikų įgūdžiai gerai susiformavę. Pedagogai perimtą Portugalijos vaikų programavimo pradžiamokslio su „ozobotais“ patirtį perduos mūsų mokyklos pedagogams, kurie supažindins su šia programa vaikus ir kartu jie kurs trajektorijas, labirintus robotukų kelionėms.

Portugalijoje į pirmą klasę vaikai eina nuo 5-6-erių metų.  Tai gana anksti, nes vaikai ten praleidžia visą dieną, nemiega pietų miego ir nevisiems  lengva taip ilgai susikoncentruoti į tam tikrą veiklą. Kai kurie darželinukai ir pradinukai mokykloje būna iki pusė septintos vakaro. Mokykloje dirba dailės, kūno kultūros, anglų kalbos mokytojai, kurių pamokos su vaikais trunka iki valandos.

Baigiantis vizitui spalio 21 dieną teko garbė dalyvauti priėmime pas Madeiros regiono Švietimo reikalų sekretorių Jorge Carvalho, kuris yra lankęsis Lietuvoje ir mūsų šalis jam palikusi puikų įspūdį. Vizito metu aptartos tolimesnės bendradarbiavimo galimybės, sekretorius pristatė švietimo sistemą Madeiroje, švietimo ypatumus gyvenant saloje, bendradarbiavimo su tėvais patirtis, pedagogų kvalifikacijos tobulinimą. Kaip teigė Jorge Carcalho „Švietime mes problemų neturime, jos labai menkos, ir jei iškyla sunkumų, juos sprendžiame bendradarbiaujant su tėvais“. Nuo rugsėjo mėnesio Portugalijoje penktose klasėse knygas pakeitė plančetės, tad šiuo metu džiaugiasi padidėjusia penktokų motyvacija mokytis.

Pedagogės vizito metu turėjo galimybę praturtinti ne tik edukacinį akiratį, bet ir pasigrožėti nepakartojama Madeiros gamta, dalyvauti vietos folklorinio ansamblio koncerte, pažinti vieną iš tolimesnių ES šalies žmones. Labiausiai žavėjo Madeiros salos gamta, kalnuotos vietovės, šiltas klimatas. Madeira – vulkaninės kilmės sala, todėl ir jos kraštovaizdis išskirtinis. Kelionės metu pedagogės aplankė ir sostinę Funšalį, taip pat keliavo į šiaurinę salos dalį, kur matė ir geltono smėlio paplūdimius

Visos projekto veiklos finansuojamos Erasmus+ projekto lėšomis. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.”

 

Apie Šakių lopšelio –darželio „Berželis“ pedagogių vizitą Madeiros salos elektroninėje spaudoje:

https://www.dnoticias.pt/madeira/eb1-pe-da-lombada-volta-a-receber-docentes-da-lituania-CM5349774?fbclid=IwAR0nksK0nNDr-ZIxwgWV5npXFsGAIeiG2BtQsvtNBVI2QACe9XX6IM6LxQY

https://www.jm-madeira.pt/regiao/ver/74718/EB1-PE_da_Lombada_volta_a_receber_docentes_no_ambito_do_Programa_Erasmus_KA1__Job_Shadowing?fbclid=IwAR3yq00sTJsx78a5kjzowVX22pFDBGapwR9beWbEusSrfhtHQfPQHx5GWuo

https://funchalnoticias.net/2019/10/20/escola-da-lombada-volta-a-receber-docentes-no-ambito-do-programa-erasmus/?fbclid=IwAR2UKj_M66MjIP0zrzT8Oe3IXVMiu1mt4DoCNrMLQGhP-tajLKT9aQf4SbI

https://www.jm-madeira.pt/regiao/ver/74895/Jorge_Carvalho_recebe_docentes_envolvidos_em_projetos_Erasmus?fbclid=IwAR3O4vRPLbSxNXETs-WFNjj5jrs7WPSpfyd_dfedjsahS1P_D_pdXci_wQY

Nuotraukos https://www.sakiudarzelis.lt/naujienos/erasmus-darbo-stebejimo-vizitas-portugalijoje/

Viešinimas kitose svetainėse:

STEAM patirtis Madeiroje

2019-08-25

Straipsnis apie kursus Graikijoje:

Rugpjūčio 12-16 dienomis trys Šakių lopšelio-darželio „Berželis“ pedagogės – D.Kazakauskienė, R.Žemaitienė ir O.Sakalauskienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „EESTE[A]M – Early Education STE[A]M“ Atėnuose, Graikijoje. Tai viena iš tarptautinio ERASMUS+ KA1 „STEAM IKIMOKYKLINIAME AMŽIUJE“ projekto veiklų. Tarptautinis įstaigos projektas skirtas suteikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams žinių ir praktinių idėjų, kaip į ugdomąsias veiklas įtraukti STEAM metodiką (S-gamtamokslinis ugdymas, T-technologinis ugdymas, E-inžinerinis ugdymas, A-menų ugdymas, M-matematinis ugdymas).

Pedagogės grįžusios po kursų, neslepia džiaugsmo už galimybę dalyvauti kursuose, kuriuose visos patobulėjo tiek dalykine prasme, tiek asmenine.

Visas kursų dėmesys buvo telkiamas į STEAM veiklų praktiką ankstyvajame amžiuje. Kursų metu pedagogės buvo supažindintos su įvairiomis kompiuterinėmis programėlėmis, svetainių kūrimu, technologiniais ir mokomaisiais žaidimais. Kartu su kursų lektoriumi Dr. Petros Georgiakakis  eksperimentavo ir plėtojo naujas mokymosi praktikas ir metodus pritaikytus STEAM ugdymui. Praktiškai išbandė robotuką – Cubetto, kuris moko kompiuterinio programavimo pagrindų per nuotykius ir žaidimus. Taip pat su kamuoliuku robotu – Sphero, kurį galima valdyti išmaniuoju telefonu ir planšetiniu kompiuteriu. „Šios kelionės metu įgyta patirtis yra neįkainojama. Visi mano lūkesčiai įgyvendinti su kaupu. Pirmiausia tikrai patobulinau savo anglų kalbą, suprantu daugiau ir drįstu kalbėti. Antra, daug sužinojau apie STEAM ugdymą, ypač apie technologijų naudojimą ugdant vaikus. Sunku net patikėti, kiek priemonių ir programėlių jau yra sukurta, bet apie jas mes nežinome, arba mums Lietuvoje jos dar nėra prieinamos. Ypač patiko OSMO programėlė sukurta veikti su Iphone plančetėmis ar telefonais. Veikiant su šia programa jautiesi lyg žengęs žingsnį į priekį technologijų pasaulyje.“ – teigė R.Žemaitienė.

Nors kursų metu Atėnuose tvyrojo didžiulis karštis, tai nesutrukdė pedagogėms ir susipažinti su Atėnuose lankomais objektais bei gražiomis jūros pakrantėmis. „Galiu tvirtai teigti, kad įgijau labai daug patirties. Ši šalis toli nuo Lietuvos, yra galimybė pamatyti ir pajusti visiškai skirtingą kultūrą. Išbandžiau tradicinius patiekalus. Buvo smagu  matyti nuolat besišypsančius veidus, teigiamas emocijas, labai malonius žmones. Yra nuostabu pamatyti pačias gražiausias vietas, salas ir pamatyti šią šalį iš arti. Be abejonės, pažinti Graikijos istoriją , pamatyti įspūdingąjį Akropolį, kitus senovinius graikų statinius iš arti yra nuostabu. Išgyventi tikrą Graikijos vasarą yra labai didelis iššūkis, nes karštis tikrai nelietuviškas. Belieka džiaugtis kiekviena saulėta diena.“ – džiaugiasi O.Sakalauskienė.

„Džiugu, kad kelionėje buvo įvairių pirmų kartų, tiek naujų, nepartirtų emocijų, įgautų naujų žinių, patirčių“ – teigia projekto koordinatorė direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Kazakauskienė. „Tokie projektai augina mus kaip pedagogus, suteikia pasitikėjimo, įkvėpimo ir noro dirbti.“

Įstaigos pedagogės dabar sparčiai ruošiasi naujiems artėjantiems mokslo metams, išbando naujas pasiūlytas priemones ir ruošiasi pranešimui įstaigos pedagogėms.

Kita Erasmus+ KA1 projekto „STEAM ikimokykliniame amžiuje“ veikla jau numatyta spalyje- darbo stebėjimo vizitas Portugalijoje, Madeiroje.

https://www.sakiudarzelis.lt/naujienos/kvalifikacijos-tobulinimo-kursai-atenuose/

2019-08-09

Pedagogių lūkesčiai prieš kursus

https://www.sakiudarzelis.lt/naujienos/erasmus-projekto-steam-ikimokykliniame-ugdyme-veiklu-pradzia/

2019-06-05

2019 metais vasario mėnesį Šakių lopšelis-darželis „Berželis“ teikė paraišką programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo, profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo 1 pagrindinio veiksmo (asmenų mobilumas mokymosi tikslais) projektų atrankai. Džiaugiamės, kad paraiška buvo įvertinta teigiamai ir mūsų projektas „STEAM ikimokykliniame ugdyme“ pateko tarp šiais metais finansuojamų projektų. Projekto mobilumams organizuoti  skirta 10782,00 eurų dotacija. Projekto vykdymo laikotarpis 2019-07-01- 2020-08-31.

Pagal šį pagrindinį veiksmą remiama mobilumo mokymosi tikslais projektai, pagal kuriuos bendrųjų dalykų ir specialybės dalykų mokytojams, švietimo įstaigų darbuotojams ir kt. siūlomos galimybės įgyti mokymosi ir (arba) profesinės patirties kitoje šalyje. Tarptautinis įstaigos projektas „STEAM ikimokykliniame ugdyme“ skirtas suteikti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams žinių ir praktinių idėjų, kaip į ugdomąsias veiklas įtraukti STEAM metodiką (S-gamtamokslinis ugdymas, T-technologinis ugdymas, E-inžinerinis ugdymas, A-menų ugdymas, M-matematinis ugdymas). Šis projektas įstaigos pedagogams, tėvams ir vaikams suteiks galimybę į ugdymą pažvelgti kitaip ir atlieps šiuolaikinių vaikų poreikius.

Projekto tikslas – įgyti tarptautinės patirties STEAM ugdymo praktikose ikimokykliniame ugdyme.

Projekto uždaviniai:

– įgyti žinių apie STEAM veiklas ikimokyklinio ugdymo įstaigose kursuose Graikijoje;

-susipažinti kokios diegiamos pažangios praktikos, pedagoginės inovacijos, kuriamos netradicinės

ugdymo aplinkos stebint veiklą Islandijos ir Portugalijos darželiuose;

– taikyti STEAM veiklas ugdyme; organizuoti vaikų ugdymo(si) procesą STEAM metodikos

edukacinėse erdvėse;

– sukurti STEAM metodinių priemonių ir veiklų praktinį rinkinį, kuriuo galėtume pasidalinti su rajono ir

respublikos pedagogais;

– skatinti pedagogų motyvaciją, plėtojant pedagogų profesinį bei asmenybės tobulinimą.

– organizuoti STEAM metodikos įgytų įgūdžių ir kompetencijų sklaidą šalies ikimokyklinio ir

priešmokyklinio ugdymo pedagogams.

Projekto metu bus:

– įvykdyti 6 tarptautiniai mobilumai; (2 pedagogai dalyvaus kursuose, 2 pedagogai dalyvaus darbo

stebėsenos veiklose Madeiroje ir 2 pedagogai dalyvaus darbo stebėsenos veiklose Islandijoje);

– suaktyvės pedagogų bendradarbiavimas, stiprės ryšiai tarp bendruomenės narių, didės pedagogų

motyvacija ir iniciatyvumas.

– plėtosis gebėjimai sudaryti tinkamas sąlygas vaikų savaiminei veiklai, stebėjimams,

eksperimentavimui, tyrinėjimams ir pan.;

– pedagogai žinos apie STEAM veiklų galimybes organizuojant ikimokyklinio ugdymo procesą, jų

naudą, lygins Europos šalių patirtį STEAM metodikoje su Lietuvos;

– vaikų veikla taps įdomesnė, naudojant įvairias STEAM veikloms skirtas priemones. Vaikai noriau

dalyvaus ugdyme;

– pedagogai pagerins IKT naudojimo įgūdžius (ugdymo procese naudos robotukus ir kitas inžinerines

ir technologines metodines priemones);

– ugdomi naujais metodais vaikai įgis kompetencijų, kurių jiems prireiks pradinėse klasėse;

– tobulinamos pedagogų profesinės ir dalykinės kompetencijos, užsienio kalbos įgūdžiai.

Šiuo metu su Švietimo mainų paramos fondu pasirašomos sutartys, vyksta projekto parengiamieji darbai. Sukurta darbo grupė planuoja mobilumus ir veiklas.

 

 

 

ERASMUS+ KA2 PROJEKTAS „PAMIŠĘ DĖL SVEIKO GYVENIMO BŪDO“ 2016-2018

Projekto  „Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo“ internetinis puslapis

http://hookedontohealthylifestyle.blogspot.com/

Projekto rezultatų sklaidos platforma

http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/projects/eplus-project-details/#project/35b8fb67-8aae-40d8-bcf4-2b9f1308df3b

2017-2018 ANTRIEJI PROJEKTO METAI

2018-06-28

Po ilgų klajonių į darželį vėl grįžo mūsų lėlė Kakė Makė. Šiais metais ji apkeliavo Vengriją, Ispaniją ir Italiją. Visi jos nuotykiai aprašyti su nuotraukomis didžiuliame ir storame dienoraštyje.Vaikai su džiaugsmu pasitiko Kakės Makės grįžimą.

36319088_2002332336453071_7833229670194610176_n 36340491_2002332133119758_415878161398497280_n 36352948_2002332489786389_258739305336274944_n

 

2018-06-15

Straipsnis apie mūsų projektą

http://www.erasmus-plius.lt/rezultatas/mazieji-europos-pilieciai-pamise-del-sveiko-gyvenimo-budo-310

2018-05-18

Gegužės 14-18 dienomis vyko paskutinis projekto parnerių susitikimas Šakiuose. Į darželį atvyko 14 svečių delegacija iš visų projekte dalyvaujančių šalių. Svečiams pristatytas tradicinis darželio modelis Lietuvoje, apžiūrėtos grupių patalpos, lauko aplinka. Gegužės 15 dieną svečiai lankėsi savivaldybėje, kur Šakių vicemeras Bernardinas Vainius pristatė Šakių rajono specifiką, faktus ir trumpai pristatė švietimo sistemą rajone. Svečiai tą dieną vakare taip pat lankėsi ir Plokščių mokykloje daugiafunkciame centre, kur buvo pristatyta kitokiu darbo modeliu dirbanti mokykla – kuomet tarp savęs dera ir ikimokyklinis ugdymas, ir bendrasis ugdymas, ir neformalusis vaikų ugdymas bei suaugusiųjų švietimas. Gegužės 17 dieną svečius noriai priėmė ir „Varpo“ mokyklos bendruomenė. Užsienio svečiai stebėjosi mokyklos dydžiu, rūsio galerijomis bei gražiai sutvarkyta meniškai apipavidalinta mokykla.

Trečiadienį, gegužės 16 dieną svečiai dalyvavo veiklose kartu su vaikais grupėse. Nors daugumai darželio vaikų anglų kalba girdėta tik iš animacinių filmukų, tačiau veiklos vyko kaip niekad sklandžiai ir vaikų susidomėjimas buvo begalinis. Kiekvienos šalies atstovai veiklas vedė skirtingose vaikų grupėse. Vaikams buvo pristatomi tos šalies vaisiai ir daržovės: graikės mokė vaikus pažinti abrikosus, italės vaišino apelsinais ir spaudė su vaikais sultis, mokytoja iš Jungtinės Karalystės organizavo įvairius žaidimus su vaisiais ir daržovėmis, ispanai pristatė savo pasididžiavimą – artišoką. Vengrės vėrė džiovintų vaisių karolius, latviai – gamino vaisių ežiukus. Vaikai taip pat dalyvavo ir sportinėse veiklose kartu su svečiais.

Susitikimo metu projekto dalyviai aptarė visų dvejų metų projekto rezultatus ir veiklas. O rezultatas nėra vien tik susitikimai projekto šalyse. Projekto metu buvo sukurtas šalių sezoninių vaisių ir daržovių kalendorius, išleista šalių receptų patiekalų knyga, muzikinis diskas, kuriame vaikai skirtingomis kalbomis dainuoja apie sveikus produktus, sukurta sportinių veiklų brošiūra, sukurtas video apie tradicinius žaidimus kiekvienoje šalyje, sukurtos lauko lysvės ir dar daugelis kitų veiklų. Džiugu, kad viso projekto metu- sveika gyvensena tapo kasdienybe visose darželio veiklose.

Svečiams taip pat organizuotos ir pažintinės veiklos Šakių rajone- aplankyti Zyplių, Gelgaudiškio, Paliekio dvarai, dalyvavo šakočio kepimo edukacijoje Lekėčiuose.

Projekto koordinatorius direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė

IMG_2014 20180515_150238 20180515_180349_001 20180517_093632

spalv

 

 

 

 

 

2018-03-13

20180315_102144

Projekto veiklos  kviečia rūpin20180315_095255 tis sveikata ir geromis emocijomis.  Viena iš projekto veiklų – sporto švenčių organizavimas projekto partnerių mokyklose. Kovo 15 dieną buvo organizuota penkiamečių „Meškučių“, „Zuikučių“ ir „Varpelio“ grupių sporto šventė, kurią organizavome Šakių Jaunimo ir Kūrybos sporto centre. Vaikai dalyvavo judriose estafetėse, šoko bendrus šokius ir džiaugėsi galėdami sportuoti erdvioje salėje. Šventėje dalyvavo ir palaikymo komandos – vaikų tėveliai. Po šventės visi vieningai kalbėjo – „Tokios šventės reikalingos, smagios ir jų reikia kuo dažniau“.

20180315_100356 20180315_101241 29138162_2022348378030221_44396341_n

 

 

 

3

2018-03-13

PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS GRAIKIJOJE

Kovo 5-9 dienomis dvi darželio pedagogės Sandra Naujokaitienė ir Dovilė Kazakauskienė lankėsi Graikijoje, Larisos mieste su tikslu susitikti su projekto partneriais ir aptarti projekto veiklas bei eigą. Tai jau šeštasis projekto partnerių susitikimas, kuris vyko 16-oje Domikos mokykloje.

Vizito metu projekto koordinatoriai ir juos lydintys pedagogai dalyvavo projekto darbiniuose susitikimuose, aptarimuose. Buvo peržvelgtos jau įvykę veiklos. Pristatyta receptų knyga, pristatyta tradicinių žaidimų iš visų šalių filmas su jį lydinčiu veiklų aprašymu anglų kalba, aptartos keliaujančių augintinių veiklos.

2

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

2018-02-18

Arkliuko Balios iš Graikijos nuotykiai Lietuvoje

Iš kart po Naujųjų metų darželį pasiekė sunki siunta iš Graikijos. Visų džiaugsmui – tai arkliukas vardu Balios iš Larisos miesto Graikijoje. Iš pradžių arkliukas svečiavosi „Drugelių“ grupėje.  Vėliau jo nuotykiai tęsėsi „Kodėlčiukų“ grupėje. Tiek vienos, tiek kitos grupės vaikai arkliuku rūpinosi, prižiūrėjo, mylavo ir su džiaugsmu nešėsi namo. Tikimės, kad nors ir Lietuvoje žiemą labai šaltą, arkliukas praleido laiką labai noriai.

Kaip sekasi mūsų darželio herojai lėlėi Kakei Makei, kur šiuo metu vieši Vengrijoje,galite pamatyti trumpame filmuke projekto bloge

http://hookedontohealthylifestyle.blogspot.lt

20180124_112119 P1250025 28511499_1447799875330354_398723991_n 28511866_1447799291997079_318216394_n 28535057_1447800965330245_438070618_n

 

2017-11-27

LIŪTUKO IŠ JUNGTINĖS KARALYSTĖS NUOTYKIAI DARŽELYJE

Nuo rugsėjo pabaigos įstaigoje gyvena Liūtukas PRIDE, kuris saugiai dėžėje paštu atkeliavo iš Varviko, Jungtinės Karalystės.  Liūtukas aplankė „Katinėlių“, „Žiedelių“, „Meškučių“, „Varpelio“ ir „Zuikučių“ grupes.  Liūtukas patyrė be galo daug įvairių nuotykių, dalyvavo veiklose kartu su vaikais, keliavo po Šakius, pas vaikus į namus, dalyvavo darželio ir grupių renginiuose. Vaikai susipažino su Liūtuko namais, jo gimtuoju miestu, Jungtine Karalyste, piešė šios šalies vėliavas ir patį liūtuką. Visus nuotykius su nuotraukomis aprašė liūtuko dienoraštyje. Štai keletas Liūtuko smagių akimirkų…

22664070_1565827310143635_1675489887_o 20171114_082339 (1) received_529296337433092 IMG_20171106_180918_resized_20171109_091234366 Picture 006

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-10-12

PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS JUNGTINĖJE KARALYSTĖJE

Prasidėjus naujiems mokslo metams ir antriesiems tarptautinio KA2 strateginių mokyklinių partnerysčių projekto „HOOK ONTO HEALTHY LIFESTYLE“ (projekto Nr. 2016-1-ES01-KA219025088_6) metams, organizuotas projekto partnerių koordinatorių ir mokyklų pedagogų susitikimas Jungtinėje Karalystėje spalio 2-6 dienomis. Nors tai ir penktasis susitikimas, bet jis labai svarbus, kadangi reikia aptarti šių mokslo metų veiklas, numatyti projekto valdymo ir organizavimo klausimus. Šiame vizite dalyvavo dvi Šakių lopšelio-darželio pedagogės meninio ugdymo pedagogė Lina Bakaitienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui, kuri ir yra projekto koordinatorė, Dovilė Kazakauskienė.

Trys vizito darbo dienos buvo labai produktyvios. Susipažinta su Emscote Infant mokykla, ir jos padaliniu All Saints Junior mokykla Varvike. Dalyvauta mokyklos pamokose, organizuotos veiklos su vaikais, kuriuose mūsų darželio pedagogės pristatė Lietuvių liaudies tradicinius šokius ir pasakojo kaip švenčiama diena „Visa Lietuva šoka“ Šakiuose ir visoje Lietuvoje. Vaikai daug klausė apie Lietuvą, apie mūsų klimatą, gamtą, gyvūnus, sporto šakas, maistą ir pan.

Mokyklos personalas- tiek mokytojai, tiek mokytojų padejėjai daug pasakojo apie Anglijos švietimo sistemą, jos trūkumus ir privalumus, apie problemas iškylančias dėl privalomo mokymo nuo keturių metų. Daugumos pedagogų nuomone, Anglijoje vaikai per anksti verčiami mokytis rašyti, skaityti ir skaičiuoti.

Partnerių susitikimuose aptartos šių metų projekto veiklos: lankstinuko apie sporto veiklas darželiuose ir mokyklose kūrimą, video apie tradicinius žaidimus kūrimą bei maisto meno akcijų organizavimą.

Kitas šeštasis projekto partnerių susitikimas numatytas 2018 metų kovo 5-9 dienomis Graikijoje Larisa mieste.

2017-09-29

Džiugu,kad augintinis Liūtas PRIDE iš Jungtinės Karalystės saugiai atkeliavo į darželį. Savo nuotykius jis pirmiausia pradės kartu su priešmokyklinio amžiaus „Katinėlių“ grupės vaikais,vėliau su priešmokyklinio amžiaus „Žiedelių“ grupės vaikais.  Lauksime nuotraukų ir įspūdžių iš jo viešnagės.

5 4 3 2 1

2017-09-20

Vasarą prabėgo ir džiaugiamės galėdami pradėti antruosius projekto metus. Laukia įdomūs, pilni veiklų ir patyrimų metai.  Rugsėjo 18 dieną mes išlydėjome savo numylėtą lėlę KAKĖ MAKĖ į kelionę į Ispaniją. Lauksime grįžtant ir laukiame atkeliaujant naujo augintinio iš Jungtinės Karalystės.

kake iskeliauja

 

 

 

 

 

 

2017-07-10

Kakė Makė grįžo. Sėkmingai apkeliavusi Latviją, Ispaniją ir Graikiją pilna nuotaikingų pasakojimų, nuotraukų dėžė su dienoraščiu mums atskleidė jos nuotykius ir klajones.

kake grizo1 kake grizo2

 

 

 

 

 

 

2016-2017 projekto metai 

2017-0615

Šiltai vasarai atkeliavus, darželio kieme buvo įkurtos ekologinės lysvės, kur susodintos projekto partnerių atsiųstos sėklos. Nekantraujame sužinoti, kas iš jų išaugs.

kampelis

2017-05-22

Gegužės mėnesį „Varpelio“,„Meškučių“ ir „Zuikučių“ grupėse savo nuotykius patyrė augintinis-sraigė iš Katalonijos, Ispanija.

Jos nuotykiai žaismingose fotografijos:

18817935_1572920199394289_1940690253_o 18789892_1572920179394291_1356978847_o 18588853_1896157963731580_8415059764119462658_o 18588842_1896162680397775_5662026717750562358_o 18558675_1896158813731495_6730534657789594475_o 18406342_437655076611369_1435710036_o 18405339_437655219944688_1330896243_o 18405315_437655283278015_561378192_o 18379198_437655409944669_1646020674_o

 

 

 

 

 

 

 

2017-04-06

Vasario 27 – balandžio 7 dieną mūsų darželyje gyveno Erasmus+ projekto „Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo“ Vengrijos partnerių darželio augintinis- žaliasis paršiukas MASZOLA. Augintinis gyveno „Saulyčių“, „Bitučių“ , „Katinėlių“ ir „Žiedelių“ grupėse. Vaikai susipažino su kartu su Maszola atkeliavusiais daiktais- Vengrijos žemėlapiu, augalų kalendoriumi, maisto ir receptų knyga, dienoraščiu, kuriame aprašytos paršiuko veiklos Italijoje, klausėsi dainų. Paršiukas MASZOLA dalyvavo įvairiuose tuo metu darželyje vykusiuose renginiuose, ėjo kartu su jais į lauką, sprendė užduotis, gėrė arbatą ir keliavo pas vaikus į namus. Balandžio 11 dieną paršiukas iškeliauja tolimiems savo nuotykiams į Latviją.

Mūsų darželio herojus- KAKĖ MAKĖ –šiuo metu laiką leidžia Graikijoje. Mėgaujasi gera kompanija, geru oru ir net jai buvo sukurta draugė KAKĖ MAKĖ 2.

Augintinių nuotykiai nuo balandžio mėnesio tęsis toliau. Laukite naujienų.

Daugiau nuotraukų mūsų socialinėje erdvėje:

https://www.facebook.com/%C5%A0aki%C5%B3-lop%C5%A1elis-dar%C5%BEelis-Ber%C5%BEelis-1695692170646391/?ref=bookmarks

2017-03-29

PROJEKTO PARTNERIŲ SUSITIKIMAS ITALIJOJE

Kovo 20-24 dienomis trys įstaigos pedagogės R. Žemaitienė, O. Sakalauskienė ir D. Kazakauskienė dalyvavo trečiajame projekto „Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo“ partnerių susitikime Italijoje, Atri mieste. Susitikimo metu aplankytos Atri mieste esančios bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos, projekto partneriai aptarė projekto vykdomas veiklas, numatyti tolimesni uždaviniai ir veiklos. Pedagogė D.Kazakauskienė mano, kad „Išvyka į Italija leido suprasti, kad ,,ne šventieji puodus lipdo“, t. y. ne viskas užsienyje yra geriau ir gražiau, mes patys taip pat dirbame tikrai gerai – tai kelia pedagogų savivertę, ko lietuviams labai trūksta.“

Pedagogė O.Sakalauskienė teigia, kad aplankytos įstaigos paliko didelį įspūdį – vaikai ir pedagogai laisvai bendraujantys, sudarytos sąlygos ugdytis bei tobulėti. „Pastebėti skirtumai: vaikai Italijos darželiuose nemiega pietų miego nes jie ten būna iki pietų. Vaikų skaičius grupėse panašus kaip Lietuvoje- apie 20 vaikų, tarp jų taip pat puikiai socializuojasi vaikai su specialiais poreikiais. Darželiuose nėra elektroninių dienynų. Lyginant aplankytus darželius su savo įstaigomis, ryškiausias pastebėtas skirtumas – lauko aplinka, kuri pas mus gerokai turtingesnė.“ – mano pedagogė.

Pedagogė R. Žemaitienė teigia „Iš projekto labiausiai  įstrigo, kad Italijoje daug saulės, šilumos, linksmi žmonės ir ramybė. Žvelgiant tiek į vaikus, tiek į suaugusius atrodo, kad jie niekur neskuba, yra ramūs ir dėl nieko pernelyg nesijaudina. Mokymosi įstaigų aplinka sutvarkyta paprastai, keletas papuošimų ir plakatų rodė, kad laukiama svečių, bet nesimatė pedantiškos tvarkos ir perdėto pasiruošimo, kurį pastebėtume Lietuvos mokymosi įstaigose, ypač darželiuose. Visos mokymosi įstaigų darbuotojos mus pasitiko su šypsena, žavėjo savo komunikabilumu, nes lengvai pralaužia kalbos barjerą ir kalba, kažką aiškina, savo gimtąja kalba, jei nemoka anglų kalbos. Stebino mažas ugdymosi priemonių pasirinkimas mažamečių klasėse: keletas stalo žaidimų, kaladėlių rinkinių, virtuvės komplektas, plastikinių gyvūnų dėžė, stalo futbolas ir tai praktiškai viskas, ką vaikai patys laisvai gali pasiimti žaidimams. Mums neįprasti ir keisti pasirodė vaikų pusryčiai mažiausiųjų mokyklėlėje (3 – 6m.), vaikams buvo paduotos batono riekutės aplietos alyvuogių aliejumi, o atsigėrė vaikai vandens iš čiaupo. Lyginant su Italijos darželiais – mokyklėlėmis, mes esame turtingi savo lauko aikštelėmis, kuriomis italai negali pasigirti. Viena įstaiga turėjo mažą aikštelę su lauko priemonėmis, bet vaikų tą dieną niekas ten nevedė, kitos įstaigos neturi lauko aikštelių išvis. Mes lietuviai esame pernelyg susikaustę, įsitempę ir į viską žiūrime su didele atsakomybe ir nerimu, bet juk rami aplinka formuoja ramius santykius, požiūrį į gyvenimą, to ir reikėtų pasimokyti iš italų. Šis projektas ne tik sudaro galimybę pasisemti visokeriopos patirties, bet ugdo pasitikėjimą savimi, motyvuoja tobulėti, gerinti užsienio kalbų įgūdžius.“

Ketvirtasis projekto partnerių susitikimas suplanuotas gegužės 22-26 dienomis Latvijoje.

Italija1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-01-25

Antrasis Erasmus+ projekto partnerių susitikimas Ispanijoje

                 2017 m. sausio 16-20 dienomis Ispanijos Lerida mieste vyko antrasis Šakių lopšelio – darželio „Berželis“ vykdomo Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo“ partnerių susitikimas. Susitikimą organizavo projekto koordinatoriai Paisos Catalans mokykla. Susitikime dalyvavo įstaigos pedagogės direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė ir vyresnioji auklėtoja Aušra Kasparavičienė. Susitikimo metu projekto partneriai iš Ispanijos, Italijos, Latvijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Vengrijos aptarė projekto vykdomas bei nuveiktas veiklas, pristatė savo šalių maisto kultūrą, dalyvavo Katalonų organizuotoje projekto programoje, aptarė tolimesnius projekto etapus, dalyvavo veiklose su vaikais, susipažino su mokykla, savivaldybės atstovais, aplankė miestą, dalyvavo pažintinėse ir edukacinėse veiklose ne tik mokykloje.

                    Ispanijoje mokyklą vaikai pradeda lankyti nuo trijų metų, nors privalomas lankymas nuo šešerių.  Buvo lankoma mokykla, kurioje mokosi  3 – 12 metų vaikai. Ketverių metų vaikai jau pradedami mokyti anglų kalbos. Pasak mokyklos direktoriaus, jų šalis prioritetu laiko vaikų ugdymą ir integravimąsi į Europą. Didelį įspūdį paliko trimečių ir keturmečių vaikų gebėjimas klausytis ir išgirsti, ką sako mokytoja, nepaisant ispanų pietietiško temperamento, mokėjimas susikaupti bei mažųjų savarankiškumas. Sužavėjo šilti ir draugiški visos mokyklos bendruomenės tarpusavio santykiai, vaikų ir mokytojų artimas ryšys, kartu išlaikant pagarbą mokytojui. Pati mokykla labai paprasta, labiau primenantį darželį bet kartu ir miela, vaikiškai žaisminga aplinka, bylojanti apie ją lankančių vaikų ugdymosi gebėjimus ir galimybes. Buvo įdomu pažinti ispanų kultūrą, paragauti tradicinių patiekalų, dar neragautų jūros gėrybių. Ypač džiugino ispanų tolerancija, draugiškumas ir nuoširdus bendravimas.

                 Trečiasis projekto partnerių susitikimas planuojamas Italijoje, Atri mieste kovo 20-24 dienomis.

20170119_124006 20170117_091723

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-12-19

card for everyone

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-12-16

Katinėlių grupė kartu su tėveliais gamino Kalėdinius sausainius pagal Vengrijos receptą.

15424671_1235962866463416_1141776187_n 15435939_1235962863130083_1760199486_n 15451263_1235962916463411_550738402_n 15497821_1235962919796744_1539190563_n

 

 

 

 

 

2016-11-29

Lapkričio mėnesį mūsų darželyje gyveno maža vištelė- Italijos regiono Arti simbolis. Vaikai susipažino su vištele kartu atsiųstais lankstinukais: miesteliu, mokykla, Italijoje auginamais sezoniniais augalais. Apžiūrėjo sėklas, kurias sodins pavasarį. Daugiausia emocijų vaikams sukėlė Itališkos dainos.

15184010_1461469317204315_613158323_o 15204162_1162049653830763_872088222_o 15204219_1463672816983965_1715334715_o 15215966_1461469037204343_209650116_o

2016-11-23

Pirmasis projekto partnerių susitikimas Vengrijoje

Lapkričio 14-18 dienomis Šakių  lopšelio – darželio „Berželis“  pedagogė Vaineta Čėplienė, direktorė LinaViliūšienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė lankėsi Vengrijos Šehesfehervar mieste. Vizitas vyko pagal projekto Erasmus KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Hooked onto healthy lifestyle“ (Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo). Vizito metu susitiko septynių šalių projekto dalyviai iš Ispanijos, Graikijos, Italijos, Latvijos, Jungtinės Karalystės ir Vengrijos. Tai pirmasis projekto vizitas. Susitikimo metu aplankyti trys  miestelio darželiai, susipažinta su jų aplinka, vestos veiklos kartu su vaikais, pristatytos šalių švietimo sistemos bei organizacijos, aptartos jau vykę projekto veiklos bei detalizuojamos ir tikslinamos tolimesnės šių mokslo metų projekto veiklos.

Pagrindiniai projekto uždaviniai: pagerinti kompetencijas plėtojant mokymosi visą gyvenimą užsienio kalbų įgūdžius, skatinti vaikus domėtis ir suprasti kultūrų įvairovę, mokytis iš kur atsiranda maistas ir kaip jis skirtingose šalyse naudojamas.  Svarbiausias tikslas – dalintis savo kultūros paveldu per kultūrinę ir sodininkystės kelionę integruojant menus,  kompiuterines technologijos ir sodininkystės įgūdžius.

Šakių „Berželio“ pedagogės pastebėjo, kad lankyti darželiai Vengrijoje išsiskiria vaikų darbelių gausa – daugybė mažomis rankutėmis sušildytų meno kūrinėlių puošia grupių patalpas, koridorius. Įspūdį paliko muzikalūs, dainingi vaikai, noriai ir energingai žaidžiantys vengrų liaudies žaidimus, dainuojantys liaudies dainas.

Lygindamos aplankytas įstaigas su lietuviškom, pedagogės pastebėjo, kad edukacinės erdvės Lietuvoje gerokai turtingesnės. Grupių patalpos mažesnės, nors vaikų skaičius grupėse gali būti iki 25. Grupėse nėra stacionarių lovyčių popiečio miegui. Vaikų poilsiui naudojami plastikiniai gultukai, kuriuose mažyliai nenusirengę drabužėlių gali pailsėti. Ugdymo priemonės nedaug kuo skiriasi nuo mūsų darželių. Vengrijoje  daugiau dėmesio skiriama socialinių įgūdžių ugdymui, jie daugiau mokomi praktiškumo.. Vengrijoje projekto dalyviai kartu su vaikais gamino imbierinius sausainius, susipažino su jų kultūra, tradicijomis, patiekalais, grupėje kepė lietinius blynus, mokė dalyvius savo judrių muzikinių liaudiškų žaidimų.

Kitas projekto vizitas numatytas Ispanijoje sausio mėnesį. Per du projekto veiklos metus iki 2018 rugpjūčio numatyti vizitai visose projekto partnerių šalyse ir baigiamoji vizito partnerių dalyvių viešnagė numatyta Šakiuose 2018 gegužę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 20161117_084922

2016-10-19

Priešmokyklinės grupės „Saulytės“ vaikai piešė Erasmus+ logotipą projekto augintinių, atkeliaujančių iš kitų šalių kampeliui darželyje įrengti.

15152932_1461468983871015_43303915_o 15231611_1162049697164092_2023044576_o

2016-10-01

Šakių lopšelis- darželis „Berželis“ pirmą kartą dalyvauja tarptautiniame projekte

2016-2018 metais mūsų lopšelis- darželis „Berželis“ vykdys Erasmus KA2 tarpmokyklinių strateginių partnerysčių gerosios praktikos mainų tarptautinį projektą „Hooked onto healthy lifestyle“ (Pamišę dėl sveiko gyvenimo būdo). Strateginės partnerystės projektai, skirti remti švietimo įstaigų, jaunimo organizacijų, įmonių, vietos ir regionų valdžios bei nevyriausybinių organizacijų strategines partnerystes. Šis projektas bus vykdomas kartu su projekto parneriais iš Ispanijos, Latvijos, Italijos, Graikijos, Jungtinės karalystės ir Vengrijos. Projekte dalyvaus po vieną ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigą. Pirmasis partnerių susitikimas numatytas Vengrijoje lapkričio 14-18 dieną ir iš mūsų įstaigos į šį susitikimą vyks vyresnioji auklėtoja Vainata Čėplienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė. Per du projekto veiklos metu numatyti šeši vizitai visose projekto partnerių šalyse ir baigiamoji vizito partnerių dalyvių viešnagė numatyta Šakiuose 2018 gegužę.

Pagrindiniai projekto uždaviniai: pagerinti kompetencijas plėtojant mokymosi visą gyvenimą užsienio kalbų įgūdžius, skatinti vaikus domėtis ir suprasti kultūrų įvairovę, mokytis iš kur atsiranda maistas ir kaip jis skirtingose šalyse naudojamas.  Svarbiausias tikslas- dalintis savo kultūros paveldu per kultūrinę ir sodininkystės kelionę integruojant menus,  kompiuterines technologijos ir sodininkystės įgūdžius.

Projekto metu bus suteikta galimybė organizacijų darbuotojams aplankyti vieni kitus, dalintis patirtimi, mokytis vieni iš kitų, atlikti projekte numatytas veiklas- kurių pagrindinis tikslas- visiems tapti nors kiek sveikesniais Europos piliečiais.

Pirmoji projekto veikla– pristatyti savo šalies personažą. Mūsų vaikai nusprendė, kad jiems mieliausias personažas- knygų personažas- Kakė Makė. Tad žaisminga rankų darbo lėlė, kartu su sezoninių augalu kalendoriumi, receptų knyga, filmais apie mūsų įstaigą, dienoraščiu, lietuviškomis augalų sėklytėmis, lankstinukais apie Lietuvą ir Šakius sugulė į „Saulyčių“ grupės Justo mamos Aurelijos Urbonienės nertą dėžutę ir pirmadienį iškeliauja į Latviją. Pasisvečiavus Latvijoje, mūsų Kakė Makė keliaus toliau, ir taip per du metus apkeliaus visas šešias projekto partnerių šalis ir tik projekto pabaigoje grįš į Lietuvą, ir dienoraštyje galėsime perskaityti jos per du metus patirtus įspūdžius, veiklas, kaip projekto partneriams pavyko atlikti mūsų pavestas užduotis- pasodinti lietuviškų sėklų, pagaminti lietuvišką patiekalą, išspręsti Kakės Makės galvosūkius. Tikimės, kad kelionė paštu Kakei Makei bus saugi ir netrukus latviai mums atsiųs nuotraukas, kaip ji įsikūrė jų darželyje-mokykloje.

Viso projekto metu informacija apie projektą bus keliama į projekto internetinę svetainę  http://hookedontohealthylifestyle.blogspot.lt/

Projekto koordinatorius įstaigoje direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienės

 

Štai koks siuntinukas spalio 17 dieną iškeliavo  į Latviją.  

20161014_091231 20161014_091436

 

Sezoninių sėklų kalendorius anglų- lietuvių kalbomis. Bitučių grupių vaikai kartu su auklėtoja R. Žemaitiene kartu užrašė visų Lietuvoje augančių daržovių, vaisių ir prieskonių pavadinimus.

20161014_11521020161014_115216 20161014_115220

o štai kokia graži juodoji višta atkeliavo iš Italijos spalio 24 dieną.

italija

Skip to content