Menu Close

Žiema žiema bėk iš kiemo

Užgavėnės yra labai populiari šventė Lietuvoje. Ji vyksta prieš Velykas, paprastai vasario pabaigoje arba kovo pradžioje ir simbolizuoja žiemos pabaigą bei pavasario atėjimą. Per Užgavėnes žmonės dažnai vilki įvairias kaukes ir kostiumus, kad atbaidytų blogio dvasias ir išvytų žiemą. Užgavėnių metu tradiciškai būna blynų kepimas ir kiti šventiniai maisto produktai.

Šaulių g. pastato bendruomenė žiemą iš kiemo vijo garsiai dainuodami, žaisdami žaidimus ir garsia eisena aplink mokyklą, kad tik žiemą pabėgtų ir greičiau ateitų pavasaris. Po visų linksmybių visi vaišinosi virėjų keptais blynais.

Mūsų bendruomenės Užgavėnių šventės akimirkos užfiksuotos nuotraukose.

Gimnazijos g. pastato bendruomenė pabūgo šlapio oro ir kartu su Liepalotų kaimo kapela žiemą vijo garsiai, su šokiais, blynais ir Kanapinio ir Lašininio kova. Tikimės, kad oras už lango jau nesikeis ir pavasaris jau nugalėjo kovą prieš Žiemą.

Taip pat Gimnazijos pastate yra toks vadinamas „Močiučių kambarėlis“. Net tris dienas šiame kambaryje dvi tikros Močiutės (IU mokytojos Diana Zubrickienė ir Audronė Adomaitienė) vedė grupių vaikams edukaciją apie Užgavėnių tradicijas: blyno reikšmę, persirengėlių prasmę, Velykų laikotarpio – Gavėnios laiką. Jaukių ir prasmingų edukacijų metu, prisiminėme Užgavėnių papročius ir paskanavome tikrų Močiučių širdelių blynų.

Skip to content