Menu Close

„Zuikučių“ viešnagė „Zuikių muziejuje“

Giedrą penktadienio balandžio 21 dienos rytą priešmokyklinio ugdymo „Zuikučių“ grupės vaikai išsiruošė į ganėtinai tolimą kelionę. Jie vyko į Marijampolės rajone Sasnavoje jau devinti metai veikiantį „Zuikių muziejų“. Tai antras pasaulyje toks muziejus ( pirmas yra JAV).

Šiame muziejuje gyvena tūkstančiai įvairiausių zuikių – pliušinių, medinių, keramikinių, medžiaginių.  Kiekvienas zuikutis turi savo istoriją ir likimą – vieni išgelbėti iš šiukšlynų, kiti iš palėpių, dar kiti parvežti iš tolimų šalių – Japonijos, Australijos, JAV, Anglijos, Vokietijos, Ukrainos… Visi jie rado sau čia vietelę – šauniame muziejuje.

Savo zuikutį nuvežė priešmokyklinio ugdymo „Zuikučiai“ – gražuolę rankų darbo lininę zuikutę Kutę. Vaikai kartu su Zuikienėmis gaminosi zuikių kaukes, kepė zuikių pyragą, gamino mėtų – melisos arbatos maišelius, klausėsi pasakojimų apie muziejaus atsiradimą, eksponatų likimo vingius, žaidė žaidimus, aplankė zuikių kiemelį. Kupini įspūdžių vaikai vyko namo, kur jų jau laukė šilti ir skanūs darželio pietūs.

PU mokytojos A.Kasparavičienė ir S.Damijonaitienė

 

 

Skip to content