Menu Close

„Drugeliai“ jau laukia Vėlykų

Kovo 19 d. priešmokyklinio ugdymo ,,Drugelių“  grupės vaikai, lydimi mokytojos Vilijos Gardauskienės ir mokytojų padėjėjų Indrės Teletnikovos ir Jūratės Kažemėkaitienės, lankėsi  Lukšiuose, Zyplių muziejuje.

Muziejaus edukatorės Aldona Plaušinienė ir Renata Kutkienė paruošė vaikams du edukacinius užsiėmimus Velykų tema. Vaikai sužinojo kas yra verba, kas yra Verbų sekmadienis. Taip pat turėjo galimybę pamatyti Velykų Bobutės ,,namelį“.  Sužinojo, kodėl bobutė margina tiek daug kiaušinių, kas jai padeda, kokias gamtines medžiagas naudoja margučių marginimui, kaip vaikams reikia mandagiai paprašyti margučių atėjus į svečius, kodėl einant į svečius per Velykas reikia neštis lauktuvių?

Edukatorė Aldona pasiūlė  vaikams pasigaminti ir parsivežti lauktuvių  į namus. Visi drauge kepė mielinę bandelę ,, kiškutį“.

Kol bandelės kepė, edukatorė Renata pakvietė vaikus į margučių marginimo kambarį. Kartu margino medinius margučius.

Labiausiai vaikams patiko vaizdingas pasakojimas – kaip užbaigusi darbus bobutė susikrauna visus margučius į savo ypatingą karietą.  Ta karieta pakinkyta kumelaite, kumelaitė nulipdyta iš dar užsilikusio sniego pusnų. Pati karieta auksinė, nes padaryta iš vaško, kurį sunešė bitutės, o vadelės iš mėnulio spinduliukų. Velykų naktį bobutė aplanko visus vaikučius ir palieka jiems po margutį.

Po šaunių edukacijų, „Drugelių“ grupės bendruomenė gyvena Šv.Velykų laukimu!

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Vilija Gardauskienė

 

 

Skip to content